Індія може стати перемовником за окремими пунктами формули миру — розбір політологині

Прапори України та Індії. Фото: president.gov.ua

Індія може виступити як перемовник щодо окремих пунктів формули миру президента України Володимира Зеленського. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила докторка філософії з політології, головний консультант НІСД Аліна Гриценко.

“З мого погляду, роль Індії полягатиме в посередництві за окремими конкретними якимись процесами, можливо за окремими пунктами формули миру президента Зеленського. Цілком імовірно, це стосуватиметься, можливо, або обміну військовополоненими, або повернення назад в Україну дітей, які були насильно депортовані на територію Російської Федерації з України. Судячи з усього, тема дітей дуже зачепила Нарендру Моді, тому що він був у Москві якраз 8 липня, у день, коли обстріляли “Охматдит”, — сказала вона.

Гриценко нагадала, що, приїхавши до Києва, Моді разом із Зеленським вирушив до меморіалу загиблим за час російської агресії дітям, щоб вшанувати їхню пам’ять.

“Тобто це тема, яка відгукується у Моді особисто, і цілком можливо, що Індія буде тут виконувати роль такого посередника з переговорів. Судячи з усього, якийсь переговорний процес справді триває, тому що до Москви вирушив Аджіт Довал, радник Нарендри Моді з питань національної безпеки. Поки що незрозуміло, до чого конкретно його зустріч може теоретично призвести, але цілком можливо, що ось з окремих питань Індія вже веде таку кулуарну дипломатію”, — сказала політологиня.

Водночас, на її думку, передчасно розглядати Індію як такого медіатора загалом щодо врегулювання російсько-української війни.

“Це занадто велика роль для Індії”, — зазначила Гриценко. 

Політологиня також назвала конкретні питання, щодо яких Індія змогла б себе проявити як посередник.

“Це може бути обмін військовополоненими, це може бути продовольча безпека, це може бути перший пункт про ядерну та радіаційну безпеку. Усе-таки Індія як країна ядерна, хоча й не входить до цього офіційного так званого “ядерного клубу”, проте теж несе відповідальність за збереження і за дотримання правил режиму нерозповсюдження. Екологічна безпека — теж така політично нечутлива тема, тим більше, що Індія намагається активно інтенсифікувати, активізувати свою роль на світовій арені саме в питаннях екології, боротьби зі змінами клімату. Тому це теж теоретично тема, яку Індія може сприяти реалізації, імплементації цього пункту формули миру. Адже тут ідеться не тільки про переговори з Росією, а й про інвестиції в Україну, про повоєнну відбудову зокрема”, — сказала Гриценко.

Читайте також: Україна хоче залучити Індію до переговорів із Росією — що відомо (ВІДЕО)

Прямий ефір