Попри санкції, накладені на нафтогазовий сектор Росії, Індія і Китай знаходять способи обійти обмеження, що наголошує на необхідності посилення міжнародного контролю, боротьби з тіньовими схемами і введення додаткових вторинних санкцій. Про це сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Пам’ятаєте, ми говорили, що Індія відмовилася від купівлі нафтопродуктів [російського] тіньового флоту? Але вона ж відмовилася не від усіх покупок, а тільки в тих компаній, які були помічені і внесені до відповідних санкційних списків”, — сказав він.
Інакше, як він зазначив, Нью-Делі зіткнувся б із запровадженням проти нього вторинних санкцій.
“Тому санкції працюють, але сторони ефективно їх і обходять, що ми бачимо на власні очі. На превеликий жаль, таке протистояння буде постійно, доки не буде введено повне ембарго. Однак ми прекрасно розуміємо, що до цього рішення світовий політикум поки ще не дозрів”, — наголосив Буряченко.
Експерт додав, що вторинні санкції, безумовно, будуть застосовуватися до компаній, що займаються контрабандою нафтопродуктів, зокрема до Китаю та Індії.
“Для інформації, Китай уже вийшов на купівлю понад 55% усього експорту Росії сирої нафти… Тому, звісно, необхідно продовжувати виявляти схеми і модернізувати митне міжнародне законодавство, щоб присікати такі продажі основних джерел наповнення бюджету Росії — газу і нафти”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: Євросоюз закликають посилити санкції проти Росії — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, мультинаціональний конгломерат Reliance Industries Limited, на який припадає 7% індійського експорту, не купуватиме російську нафту, завантажену на танкери “Совкомфлота” через санкції, повідомляє Reuters.