Наступного року в Україні відбудеться планова індексація пенсій. На це у держбюджеті передбачили майже 40 мільярдів гривень, заявили у Міністерстві фінансів, передає FREEДОМ.
Продовжує працювати в країні й пільгова іпотека для вимушених переселенців. З першого жовтня за такою програмою придбали квартири 475 сімей. Кредити видаються терміном до 30 років під 3% річних. І це найнижчий відсоток на ринку за історію незалежності. Продовжує свою роботу і програма кредитування бізнесу “5-7-9”.
В Україні жодна з програм соціальних виплат не зменшена і не зупинена на тлі війни, що триває — Києву допомагають міжнародні партнери, зазначають в уряді.
“Цього року, попри всю складність ситуації, не було затримок із виплатами пенсій та соціальної допомоги. З березня до жовтня було виплачено 387 млрд грн пенсій, до того ж проіндексованих. Крім того, майже 6 млн громадян України було охоплено різними видами соціальних допомог, яких загалом протягом десяти місяців було виплачено понад 137 млрд грн”, — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Так, Пенсійний фонд України у Херсонській області направив понад 300 мільйонів гривень на виплату пенсій у грудні. У звільнене від російських окупантів місто повернулися “Укрпошта” і два найбільші національні банки. Там місцеві жителі і отримують свої гроші.
Фінансово підтримати українських пенсіонерів невдовзі зможе кожен охочий. Президент України підписав закон, який дає змогу переказати кошти на рахунок будь-якого пенсіонера.
“Майже 40% пенсіонерів отримують пенсію до 3 тисяч гривень і, відповідно, ми сподіваємось, що цей проєкт закону дозволить покращити пенсійний захист цих категорій громадян. Адже він надає можливість юридичним та фізичним особам здійснювати знеособлені внески чи персоналізовані благодійні пожертвування для конкретної людини”, — каже Дар’я Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики України.
Благодійник або фонд, який робить внесок, таким чином підтримує не лише конкретну людину, але й загалом поповнює рахунок Пенсійного фонду. 70% від внесеної суми підуть обраному пенсіонеру, 30% буде розподілено між рештою.
Актуальними є зміни до пенсійного законодавства і для тих українців, які тимчасово знайшли притулок в інших країнах, але планують повернутися і надалі отримувати українську пенсію. Вони можуть самостійно робити внески через платформу “Дія” з-за кордону або просити про допомогу своїх родичів, які залишилися в Україні.
“Хтось поїхав на Захід, рятуючись від війни з онуками, і не вистачило пів року чи рік до виплати пенсії, тепер родичі чи друзі можуть внести за цей рік до Пенсійного фонду, і людина, яка перебуває за кордоном, припустимо у Польщі, Голландії або Німеччині, може отримувати пенсію”, — пояснив Олександр Савченко, доктор економічних наук.
Знайшли в українському уряді вирішення проблеми, як зняти пенсію у разі відсутності електрики. Через енергетичний терор з боку Росії готівка в деяких регіонах України може стати дефіцитом, оскільки через часті відключення електроенергії банкомати можуть не працювати. Але перевести в готівку гроші тепер можна на касах супермаркетів, до того ж така можливість поширюється і на пенсійні виплати.
А от для пенсіонерів, які через бойові дії змінили місце проживання, але раніше отримували пенсію через банк, нічого не змінюється. Вони продовжують отримувати виплати на картку. Пенсіонерам, які отримували гроші переказом чи через “Укрпошту”, потрібно повідомити свою нову адресу Пенсійному фонду. Найпростіший спосіб — звернутися на “гарячу лінію”.
Не припиняють діяти в країні й інші соціальні програми. На інвестиції, антивоєнні цілі й на погашення старих позик українські підприємці з лютого отримали від держави майже 70 мільярдів гривень за програмою доступних кредитів “5-7-9”. Попри війну, українці продовжують працювати, платити податки та зарплати.
Щоб допомогти бізнесу зберегти робочі місця в умовах війни, програма кредитування “5-7-9” діятиме і наступного року, анонсував президент України. Окрім того, з 1 жовтня в Україні запустили програму пільгового іпотечного кредитування під 3%. 15 тисяч сімей уже подали заявки, кілька сотень — уклали угоди.