“Інавгурація” Кавелашвілі викликала нову хвилю протестів: народ Грузії вимагає справедливості (ВІДЕО)

Бідзіна Іванішвілі та Михаіл Кавелашвілі. Фото: ap.org

У Тбілісі тривають масові протести проти “інаугурації” Михаїла Кавелашвілі на пост президента від партії влади “Грузинська мрія”. Громадяни зібралися біля будівлі парламенту з червоними картками (Кавелашвілі в минулому футболіст), висловлюючи свою незгоду з результатами “виборів”, які, на думку опозиції, були сфальсифіковані, повідомляє FREEДОМ.

14 грудня Михайла Кавелашвілі (єдиного кандидата, якого висунула правляча проросійська партія “Грузинська мрія”) виборча колегія обрала “президентом” Грузії. 29 грудня в парламенті відбулася церемонія “інаугурації”. У ній взяли участь тільки депутати від партії влади й члени уряду. Іноземних дипломатів на захід не запросили.

Біля будівлі уряду Грузії кілька днів триває акція протесту. Перед протестувальниками виступила п’ята президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.

Шість років тому я присягнула вам на вірність Конституції, і ця вірність не зміниться. Де б я не була — в президентському палаці чи за його межами, — я вийду до вас, і я буду з вами. А там, де немає довіри народу, не буде і легітимності. І через пародію, яка відбувається в парламенті [Грузії], ми бачимо дві різні ситуації. У парламенті — залякані, корумповані, нелегітимні, невизнані та злі люди“, — заявила вона.

Саломе Зурабішвілі наголосила, що не визнає Кавелашвілі президентом і зажадала проведення повторних парламентських виборів.

Протести в Грузії стали масовим рухом проти авторитарних тенденцій партії влади та спрямовані на захист європейського майбутнього країни. Громадяни виступають проти впливу Росії й вимагають, щоб Грузія залишалася незалежною і демократичною країною.

“Ми боремося за те, щоб Грузія не була системою, яка управляється з Москви. Легітимність Саломе Зурабішвілі безперечна, оскільки саме “Грузинська мрія” порушила Конституцію. І тільки після нових виборів потім можна буде говорити про нового президента Грузії. До призначення нових виборів Саломе Зурабішвілі залишається президентом країни“, — прокоментував грузинський опозиційний політик Георгій Вашадзе.

Ситуація загострюється сутичками між протестувальниками та поліцією, а також арештами та обшуками, які тривають. Протестувальники вимагають проведення вільних і справедливих виборів.

Наш нелегітимний уряд намагається призначити нелегітимну людину, у якої немає ніякої освіти в галузі політики, дипломатії, економіки, яка не знає, як керувати країною. У нас була велика президентка, яка здобула чудову освіту, навчалася у Франції — Саломе Зурабішвілі. Вона так багато зробила для цієї країни, і навіть зараз вона намагається домогтися того, щоб наші голоси почули на Заході. Ми намагаємося вивести цей нелегітимний уряд з парламенту, і це наша мета“, — розповіла учасниця акції протесту Анна Ахаладзе.

Масові протести в Грузії не припиняються після парламентських виборів, які відбулися 26 жовтня. За даними Центральної виборчої комісії, абсолютну більшість голосів на них отримала партія влади “Грузинська мрія”. Але за твердженнями опозиції, вибори були сфальсифіковані. Подальше рішення прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе призупинити переговори про вступ країни в ЄС викликало ще більше обурення громадянського суспільства.

У США заявили, що визнають Саломе Зурабішвілі єдиним легітимним президентом Грузії до проведення нових виборів. Голова підкомітету з іноземних справ Палати представників Джо Уілсон повідомив, що найближчим часом внесе на розгляд Конгресу США акт про визнання Зурабішвілі єдиною законною главою Грузії.

Читайте також: Інавгурація Кавелашвілі: біля парламенту Грузії сталися протести і сутички з поліцією

Нагадаємо, 14 грудня в парламенті Грузії пройшли “вибори” президента, на яких був представлений єдиний кандидат — колишній футболіст Михайло Кавелашвілі, ставленик партії “Грузинська мрія”. А 29 грудня в парламенті Грузії відбулася його “інавгурація”.

Читайте також: Чим більше незаконних дій ще здійснить “Грузинська мрія”, тим швидше їх режиму прийде кінець, — Вашадзе

Прямий ефір