“ІДІЛ спробує довести, що це були вони”: Ступак не виключає можливості нового теракту в Росії

Іван Ступак. Скріншот: uatv.ua

Терористи “Ісламської держави” (ІДІЛ) можуть спробувати провести на території Росії новий теракт. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Він зазначив, що Сполучені Штати Америки поінформували РФ про те, що, за їхніми даними, щось готують, й необхідно вжити заходів у місцях масового скупчення людей тощо.

“Але це ж відбулося не протягом 48 годин, як говорилося. Можливо, виконавці злякалися, можливо, передумали, можливо, щось їх зупинило, й вони реалізували це трохи пізніше”, — сказав Ступак.

Він припускає, що в розпорядженні російських спецслужб на той час не було конкретної інформації про можливих виконавців теракту.

Військовий аналітик зазначив, що Російська Федерація спочатку не прийняла на віру отримані попередження від Сполучених Штатів Америки.

“Навпаки, над цим насміхалися, а потім стали вже звинувачувати США в тому, що ви погано нас поінформували, треба було дати трошки більше інформації. Не звертає увагу Російська Федерація на всі заяви ІДІЛ, що вони беруть на себе відповідальність. Все одно Слідчий комітет наполегливо шукає “слід України”… Якщо стоїть завдання знайти, то всі будуть тільки цим займатися, і якось потім реалізують цей “слід”, хоча насправді його немає. Я більш ніж упевнений, що ІДІЛ, найімовірніше, спробують довести ще раз, що це справді були вони. Яким шляхом? Шляхом вчинення ще одного або групи терактів, розтягнутих у часі, у локації на території або Російської Федерації, або Москви, або Петербурга”, — припускає Ступак.

При цьому він переконаний, що терористи не повторюватимуться, тож, імовірно, таким місцем буде не торгово-розважальний центр.

“Російська Федерація зараз перебуває в такому цугцвангу: всі силовики, поліцейські, ФСБшники, вони зациклені на наступних пріоритетах — Україна, тобто потрібно шукати “український слід”, “українських диверсантів”, “українських терористів” скрізь, починаючи від Калінінграду, закінчуючи Владивостоком, скрізь потрібно шукати присутність англійців, американців, західних спецслужб на території РФ. Близькосхідний тероризм є в пріоритетах, але за нього хвалити не будуть… Тому я думаю, що державна машина буде неповороткою, вона буде розгортатися знову в напрямку близькосхідного тероризму, але це все час”, — вважає Ступак.

Читайте також: Пропаганда РФ постійно каже, що Україна винна у теракті у “Крокус Сіті Холі”, а про ІДІЛ взагалі не згадує, — Давлятчин

Нагадаємо, за даними МНС РФ 143 людини загинули внаслідок теракту в підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол” 22 березня. Цей теракт став найбільшим у Росії за кількістю загиблих після Беслана 2004 року.

Розвідка Сполучених Штатів Америки (США) має у своєму розпорядженні дані, що підтверджують відповідальність угруповання “Ісламська держава” (ІДІЛ) за вчинення 22 березня теракту в концертному центрі “Крокус Сіті Хол” у Красногорську Московської області. Про це йдеться в повідомленні Reuters.

Прямий ефір