Ідея миротворчого контингенту в Україні поки що перебуває на етапі обговорення західними партнерами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
Він зазначив, що поки що не оприлюднено план президента США Дональда Трампа щодо мирного врегулювання ситуації.
“Його бачення цього контингенту ми ще не чули, його адміністрації. З іншого боку, офіційний Київ говорив про те, що бажано, щоб у цьому контингенті були американські війська, тобто війська дуже авторитетної й значущої країни зі своїм військовим потенціалом”, — сказав дипломат.
Він констатував, що зараз тривають дискусії щодо ідеї відправки миротворчого контингенту в Україну, й у неї є прихильники.
“Є країни, які готові стати контрибутором. Франція і Британія — це члени ядерного клубу, це постійні члени Ради безпеки. Ці країни є гарантами нашої безпеки за Будапештським меморандумом, як, до речі, і Сполучені Штати Америки”, — сказав Левченко.
Він звернув увагу, що Німеччина і Польща поки що проти відправки своїх військ в Україну, тому що до кінця не зрозуміла конфігурація завершення розв’язаної Кремлем війни, та які будуть плани Вашингтона щодо цього.
“Але категорично вони не проти й могли б брати участь у цьому. Я думаю, що і Берлін, і Варшава розуміють важливість того, щоб зробити свій внесок, щоб мир в Україні був міцним та тривалим”, — сказав Левченко.
Читайте також: Миротворці та зміцнення оборони: що може забезпечити безпеку України та Європи (ВІДЕО)
Раніше президент Володимир Зеленський на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі заявив, що Україні знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських миротворців, щоб запобігти новому нападу Росії.