Ідеологічний тиск на школярів і студентів частіше відбувається в віддалених регіонах РФ, — Кен

У Санкт-Петербурзі. Фото: ap.org

Віддалені регіони Росії зазнають більш інтенсивного ідеологічного тиску та маніпуляцій з боку влади, особливо в освітній сфері. Про це сьогодні, 26 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова незалежної російської профспілки “Альянс учителів” Данило Кен.

“Є очевидна тенденція, що чим віддаленіший регіон, чим він бідніший, чим нижча економічна активність населення, чим нижча мобільність населення, чим нижча поширеність інтернету або незалежних видань, тим більш свавільні практики практикує влада загалом і в освіті зокрема”, — сказав він.

Як приклад голова профспілки розповів про залучення школярів і студентів до виборчої кампанії російського диктатора — Володимира Путіна.

Так, ситуації, коли студентів “змушують ставити підписи” у вишах Москви або Санкт-Петербурга, є рідкісними, на відміну від регіонів.

“В регіонах частіше зустрічається, щоб школярі записували відео, дякували Путіну, називали його сонцеликим, найвпливовішим і найповажнішим президентом в усьому світі, щоб співали йому прямо-таки північнокорейські оди. У великих містах цього менше, бо вищий рівень освіти населення, більше якоїсь скандальності, з більшою ймовірністю це потрапить у ЗМІ. І шкільні адміністрації прекрасно все розуміють і намагаються зайвий раз не ризикувати, але щойно ми опиняємося десь у Калмикії, у Башкирії, — де бідність і безправ’я, — там усе різко стає гірше”, — пояснив Данило Кен.

Читайте також: Назад у майбутнє: як відбувається радянізація російських шкіл (ВІДЕО)

Прямий ефір