Хвіртку, яку Петро I прорубав у Європу, Путін зачинив, — Яковенко

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Кремль рекламує курорти в Північній Кореї, на які закликає їхати на відпочинок росіян. Така ініціатива російської влади не матиме популярності серед місцевого населення. Європа стала закритою для громадян РФ, та й багато країн Азії не чекають на Росію. Про це сьогодні, 8 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав російський журналіст і соціолог Ігор Яковенко.

Він зауважив, що раніше Росія рекламувала відпочинок у Чечні.

“Північний Кавказ, у принципі, за своєю природою, за умовами дійсно привабливе місце. Але їздити в Чечню відпочивати — це такий екстремальний, скажімо, відпочинок. Тому нічого не вийшло. Але вже якщо в Чечню ніяк не могли заманити як курортне місце, то, я думаю, що в Північну Корею тим більше не вийде”, – вважає Яковенко.

За словами журналіста, Росія більше не повернута обличчям до Європи.

“Хвіртку, яку Петро I прорубав у Європу, Путін зачинив. За Путіна жодного повернення не буде, це точно. Швидше за все, і після Путіна незрозуміло, що буде. Але питання полягає в тому, що, повернувшись спиною до Європи, Росія ніяк не може зрозуміти, а куди ж вона обличчям повернулася? Бо якщо спиною до Європи, то обличчям до Азії. Але Азія — це доволі велике і дуже розмите, це величезне географічне, я вже не кажу, що це дуже різноманітне в культурному плані поняття, бо Азія — це Японія, тут точно не обличчям, Азія, наприклад, — це Сінгапур, Південна Корея — і тут точно Росія обличчям до цієї Азії не повернулася. Китай — так, якоюсь мірою, але для Китаю Росія — це не партнер, для Китаю Росія — це їжа. Тому тут теж досить складно говорити про якийсь поворот обличчям”, — пояснив він.

Яковенко додав, що єдині, з ким у Росії хороші стосунки, — це терористичні організації та країни-вигнанці.

Читайте також: Кремль дружить із терористами та надає їм допомогу — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, політолог Володимир Фесенко висловив думку, що Китаю невигідна поразка Російської Федерації у війні, яку Кремль розв’язав проти України.

Прямий ефір