Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зміст публікацій українців у соцмережах кардинально змінився. Користувачі активно публікують відео та інформацію про війну. Ці ролики набирають мільйони переглядів не тільки в Україні, а й у всьому світі. Завдяки своїм постам і публікаціям українські блогери за неповних 11 місяців війни вже створили її хроніку, оскільки знімали та показували ключові події, інформує FREEДОМ.
Користувачі соцмереж від початку повномасштабного вторгнення Росії відкрили свій — інформаційний фронт. У перший же день війни мешканці Гостомеля зняли, як над містом пролітали два десятки бойових російських вертольотів. Це був десант противника, який атакував аеропорт “Гостомель” під Києвом.
Майже через 11 місяців відео про російську агресію вже стали хронікою війни та документальними доказами звірств окупантів на українській території. Жителі України часто просто з вікон своїх квартир фіксували, як летять російські літаки та крилаті ракети, ставали свідками бомбардувань мирних міст.
Користувачі TikTok, які до 24 лютого на своїх сторінках розміщували ролики про особисте життя і подорожі, з початком повномасштабного вторгнення стали публікувати відео зовсім іншого змісту. Палаючі та зруйновані будинки, порожні магазини, умови виживання.
Деякі такі відео набирають мільйони переглядів і сотні коментарів. А на сторінки користувачів, які показують війну, як вона є, підписуються десятки тисяч людей.
З першого дня війни українці прагнуть показати всьому світу те, що вони самі бачили щодня.
“Це зміцнює суспільство зсередини. Ззовні це також передає серйозні сигнали, тому що той самий TikTok дивляться в усьому світі”, — зазначає експерт Центру протидії інформаційним агресіям Олександр Курбан.
Деякі соцмережі відео з кадрами поранених, вибухів чи військових дій блокують, як неприйнятне, або як таке, що містить у собі мову ненависті та ворожнечі. Але українські користувачі навчилися обходити ці обмеження. І продовжують вести свої хроніки в соціальних мережах.