Європейський Союз має купувати снаряди не тільки у європейських виробників, але й у тих, хто може швидше за всіх їх поставити. Так вважає депутатка Європарламенту, віцеголова групи Європейської народної партії в Європарламенті Раса Юкнявічене, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
“Я не поділяю думок, що [купувати снаряди для України потрібно] тільки в Європейському Союзі, тому що це дуже небезпечне мислення. Українці гинуть щодня на лінії фронту. І ми повинні були ще вчора закуповувати зброю та амуніцію в тих держав, у яких це є. І ми в парламенті незадоволені тим, що так повільно йде політика оборонної промисловості в ЄС. Що в тих країнах, у яких є ця промисловість, треба швидше все робити, набагато швидше. Тому що Росія ж якось змогла перебудувати свою економіку на рейки війни. Зрозуміло, це диктатура, і ми не знаємо, чим закінчиться така економічна політика. Ми теж повинні бути швидше. Ми про це завжди тут і говоримо, і резолюції ухвалюємо, і листи пишемо. Думаю, що і Європейський Союз, і Європейська комісія, й інші розуміють, що якось повільно все”, — сказала Юкнявічене.
Також вона підтримує дискусію про можливість відправки військових з країн ЄС в Україну та заяви деяких європейських лідерів, які не виключають таку можливість.
“Рік тому така дискусія була б абсолютно неможливою. Це як було неможливо на початку цієї війни говорити про танки, про винищувачі. Ось так повільно в демократіях усе відбувається. Мислення інше. І те, що вже про це (про відправлення військовослужбовців ЄС в Україну, — ред.) почали говорити, я приймаю це дуже позитивно. Ми, напевно, запізнюємося. Думаю, що і НАТО, і Європейський Союз можуть знайти коаліції держав, які б могли зараз не прямо в бій іти, але хоча б зробити роботу в тилу України — наприклад, охороняти якісь заводи, які будуть виготовляти зброю, і так далі. Я думаю, що багато є того, чим ще ми можемо допомогти Україні”, — заявила депутатка.
Нагадаємо, 26 лютого в Парижі глави держав і урядів близько 20 країн розглядали пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона відправити в Україну військових з ЄС і НАТО. Країни не дійшли повної згоди — одні підтримали цю ініціативу, інші не висловили ентузіазму (наприклад, Польща, Швеція, Фінляндія), а треті висловилися категорично проти (Угорщина, Словаччина, Італія).
Основним же питанням, яке обговорювали на зустрічі в Парижі, було постачання боєприпасів Україні, оскільки країни ЄС поки що не можуть виконати взяті на себе зобов’язання і розраховують закупити снаряди в третіх країнах.