“Хезболла” перебуває в певному розбраті, тому що організації потрібно вибрати шлях. Загинуло вже 142 бойовики самого угруповання. “Хезболла” чекає на сигнали від Ірану про початок війни проти Ізраїлю. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів головний редактор ізраїльського порталу “Деталі” Еміль Шлеймович.
“На “Хезболлу” чиниться тиск для того, щоб вона не втягнула Ліван у чергове протистояння, після якого після Лівану мало що залишиться. Чиниться цей тиск різними сторонами, зокрема ліванськими угрупованнями, які цієї війни не хочуть”, — сказав він.
З іншого боку, за словами журналіста, від “Хезболли” вимагають виконати резолюцію Ради безпеки ООН щодо відведення її сил за річку Літані.
“Хезболла” не цілком у тій ситуації, коли вона самостійно може почати щось робити. Саме таку помилку, як зробив ХАМАС, вони повторювати не хочуть. Судячи з усього, вони точно так само чекають зараз на рішення Ірану — почнеться війна глобальна, регіональна хоча б з двох сторін, якщо рахувати і хуситів, то з трьох, проти Ізраїлю, чи ні. Але поки що промова [лідера “Хезболли” Хасана Насралли] була абсолютно заспокійлива, і розмова йшла винятково про те, як ми чуємо і з Ірану, що ми, звісно, помстимося (за ліквідацію бойовика, заступника лідера ХАМАС Аль-Арурі, — ред.), але самі ухвалимо, коли це зробити”, — каже Шлеймович.
Він наголосив, що прогноз тут навряд чи можливий, бо “Хезболла” може атакувати буквально зараз, може — за рік, може не атакувати ніколи або може сама зазнати превентивної атаки, щоб поки американці перебувають у регіоні та поки є вікно можливостей, зачистити або значно послабити ще й цю сторону.
“Тут величезний спектр можливих результатів. Поки що ще до початку війни просто внаслідок ліквідацій там щодня гинуть бойовики, у “Хезболлі” дещо розчаровані тим, яку кількість шкоди вдається завдавати всього лише ударами по них. Крім того, “Хезболла”, як і Іран, бачать явну активізацію США, які не лише не обмежуються заявами, відправленням кораблів, перехопленнями ракет, але й завдають ударів по Іраку, Сирії. Це означає, що вони з легкістю завдадуть ударів і по всіх позиціях “Хезболли”, які існують. На відміну від Ізраїлю, на який може тиснути громадська західна думка, або якому можна припинити постачання зброї, з Америкою громадська думка замовкне і зброї в Америки вистачить на всіх. Тому існує досить велика ймовірність, що поки щонайменше “Хезболла” сидітиме тихо і не реагуватиме. Але це не більше ніж імовірність”, — резюмував Еміль Шлеймович.
Читайте також: Смерть лідера ХАМАС: як “Хезболла” та єменські хусити тероризують Ізраїль (ВІДЕО)
Нагадаємо, як розповів головний рабин України Моше Реувен Асман, в Ізраїлі народ мотивований і готовий захищати свою землю, цінності та суверенітет до останнього.