Харківщина для росармії стала останнім “вікном можливостей” на фронті, — військовослужбовець ЗСУ

Російські окупанти. Фото: ТАСС

Наступ у Харківській області можна охарактеризувати як останнє “вікно можливостей” для російських окупаційних військ, яке виникло через затримку військової допомоги від США. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політичний експерт, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Антонюк.

“Наступ на Харків був відволікаючим маневром. Загалом Харківську область вони використовують як останнє “вікно можливостей”, яке в них з’явилося через затримку підтримки України і наших Збройних сил з боку Сполучених Штатів”, — сказав він.

Український захисник зазначив, що поки на фронті була нестача озброєнь, крім Харківської області, планувався також наступ на Сумську область.

“Хотіли максимально розтягнути наші резерви і в такий спосіб вирішити свої завдання, які в них стоять по Донецькій області. Тепер же російська пропаганда говорить про якусь буферну зону, зрозуміло, що в них там будь-яка тема “заходить”, але якби Росія не нападала на Україну, то ніяку “буферну зону” їм не потрібно було б створювати”, — наголосив Антонюк.

Проте, за його словами, Україна повинна вживати заходів у відповідь на всі виклики з боку загарбників.

“Лінія фронту розширилася, але своїх цілей вони не досягають. Робимо все можливе, щоб їхні плани були провалені. Щодо буферної зони, думаю, що вона має бути на території Росії. Але для цього в нас мають бути можливості, наприклад, можливість використовувати озброєння західного формату”, — підсумував Олександр Антонюк.

Читайте також: 1 400 російських окупантів, 50 артилерійських систем та 14 танків знищено за добу — дані Генштабу ЗСУ

Раніше військовий експерт Владислав Селезньов зазначив, що противник зайняв “сіру зону” в прикордонні на півночі Харківської області, але до першої лінії оборонних споруд він так і не дістався.

Прямий ефір