ХАМАС повинен припинити своє існування або принаймні роззброїтися, він не повинен залишатися в секторі Гази, — депутат Кнесету

Місто Газа 11 жовтня. Фото: ap.org

На тему глобальної політики нині дуже багато спекуляцій. Опозиція Ізраїлю просить про умову — щоб керівництво країни в особі прем’єр-міністра публічно заявило, що метою операції є повне знищення режиму ХАМАС у Газі. Стратегія тиші в обмін на тишу себе повністю провалила. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив депутат Кнесету Євген Сова.

За його словами, сектор Гази — палестинський анклав, десь 350 кв. км, у якому проживають трохи менше ніж 2 млн осіб, і його контролюють бойовики ХАМАС.

“Хоча даних точно ніхто не знає, тому що там виїжджали, покидали. Навіть за найскромнішими підрахунками — 1,5 млн осіб. Від 2007 року цей анклав повністю контролюється ХАМАС. Тобто в нас є західний берег — там, де перебуває керівництво Палестинської автономії, Абу Мазен (Махмуд Аббас, як його називають у міжнародній транскрипції). 2007 року бойовики ХАМАС повністю взяли контроль, тобто провели революцію, вони там викидали людей ФАТХ із 10-поверхових будинків, витворяли звірства проти своїх же одноплемінників, побратимів і взяли повністю під контроль сектор Гази”, — розповів Сова.

Депутат додав, що перший час Ізраїль узагалі ніяк не визнавав — ані де-юре, ані де-факто наявність ХАМАС у секторі як суверена. Але, тим не менш, були країни, які намагалися якось допомогти гуманітарно. Єгипет, у якого кордон, Катар — головний спонсор ХАМАС. Усе це тривало кілька років.

“У якийсь певний період постало питання — там же люди, вони повинні їсти, пити. Ізраїль не припиняв постачання електрики, води. З одного боку, ми вийшли з Гази в 2004-2005 роках повністю, а з іншого боку, нас весь час звинувачували в тому, що ми несемо відповідальність за ситуацію в Газі. І тому Ізраїль, з одного боку, діяв проти ХАМАСу, з іншого боку, дозволяв, наприклад, знову ж таки, тому самому ХАМАСу, тому що ХАМАС був сувереном у Газі, наприклад, постачати в Ізраїль гуманітарні вантажі через порт в Ашдоді. Ашдод — це південне місто Ізраїлю, постачалися через КПП, які є на кордоні з Ізраїлем, заходили вантажівки в Газу з гуманітарною допомогою. Десятки тисяч палестинських жителів мали дозвіл на роботу в Ізраїлі. Тобто ми, як держава, дозволяли якесь гуманітарне життя для населення Гази”, — каже Сова.

Зі свого боку ХАМАС, за інформацією депутата, використовує населення як живий щит.

“Крім того, постійно кричить про те, що “вони вбивають наших дітей, старих і жінок”, а коли починається операція, показують кадри дітей, які так чи інакше можуть постраждати. Вони ж під житловими будинками тримають свої ракети. І в цій ситуації ХАМАС використовує його як живий щит. І ми бачимо останні чотири дні, що перші, хто постраждав, окрім наших людей у селищах, окрім тих, яких вони стріляли, різали, вбивали, це жахливо, ґвалтували жінок, це жах просто, я не можу передати всі ці кадри, першими під удар потрапили люди, які працювали на цих КПП. Тобто це і військові, і цивільні, які фактично робили те, що вони дозволяли вантажам як з порту “Ашдод”, так і з інших сухопутних КПП постачати гуманітарний вантаж у Газу. Тобто це взагалі якесь блюзнірство. Тобто це свідчить тільки про те, що ХАМАСу взагалі начхати як на своїх жителів, так і на власних людей, тому що 1,5 тис. бойовиків було знищено тільки на території Ізраїлю”, — сказав він.

І тут, уточнив Сова, постає питання — що робити далі?

“Що нам робити з ХАМАСом, якщо рішення, які зараз ухвалюють у нашому уряді, у Вузькому кабінеті (я не перебуваю там, тому не можу говорити, що там ухвалено), — це повне знищення режиму ХАМАСа, його складно провести без наземної операції, тому що потрібно проводити ці зачистки. І тоді постане питання, що робити далі з Газою. І ось тоді і Єгипет, і Катар, який передавав гроші постійно ХАМАСу, і Саудівська Аравія, з якою тільки-тільки почалися якісь зрушення для нормалізації. І Туреччина, яка неодноразово виступала за ХАМАС і за палестинців. Ось нехай вони сідають і ухвалюють, що робити з Газою, тому що Газа буде іншою, сектор Гази не може залишатися таким, як він був до суботи, 7 жовтня. Тобто ніякий ХАМАС не повинен там залишатися. ХАМАС має припинити своє існування або хоча б роззброїтися. І тоді нехай міжнародні спонсори сідають і ухвалюють, що робити з Газою”, — заявив депутат Кнесету.

Він запевнив, що Ізраїль у цьому плані готовий допомогти.

“Ізраїль неодноразово говорив, що щойно ХАМАС припинить збройну боротьбу і припинить бути терористичною організацією проти Ізраїлю, Ізраїль готовий надати гуманітарну допомогу жителям сектору Гази”, — резюмував Євген Сова.

Читайте також: Ізраїль підтримала більшість країн світу, Росія не стала засуджувати терористів ХАМАС — із чим пов’язана така реакція (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський закликав світових лідерів відвідати Ізраїль, аби підтримати людей. Адже саме відчуття єдності та підтримки допомагає врятувати націю.

Прямий ефір