США дали можливість Україні завдавати ударів американською зброєю по прикордонній території Російської Федерації, але це не вирішує стратегічні завдання щодо мінімізації ударів противника. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
Згідно з поясненнями міністра оборони США Ллойда Остіна, Америка дозволила стріляти у відповідь по тих російських військах, які ведуть по них вогонь, і мати можливість вивести з ладу їхні артилерійські батареї.
“Мені не зовсім зрозуміла аргументація Остіна. Рішення США дуже половинчасте. Сполучені Штати дали нам можливість завдавати ударів по території РФ з використанням засобів ураження дальністю до 75 км, зокрема, у систем HIMARS (“Хаймарс”). А в російських пускових установок С-300 дальність ураження 230 км. Основна загроза для мирного населення українських міст — це якраз використання російською стороною зенітних ракетних комплексів із дальністю ураження 230-250 км. Причому у РФ запас ракет для цих систем близько 7000, тоді як країни Заходу можуть колективно виробляти не більше 1000 антиракет, які можуть вражати ракети С-300. Тобто вже дисбаланс”, — пояснив Снєгирьов.
Крім того, для ефективної протидії російській армії Збройні сили України повинні завдавати ударів не по ракетах, а по пускових установках С-300, які знаходяться на території РФ. А для цих цілей потрібні американські ракети ATACMS (“Атакмс”) з дальністю понад 100 км.
“Те ж саме стосується й аеродромів базування повітряно-космічних сил Російської Федерації. Насамперед військового аеродрому “Балтимор” у Воронезькій області та аеродрому “Міллерово” в Ростовській області. Ми до них не дотягнемося “Хаймарсами”. А саме масове використання штурмової авіації російськими окупантами створює передумови до їхніх певних тактичних успіхів на лінії бойового зіткнення. Це завдання ударів по позиціях ЗСУ з використанням авіабомб КАБ, ФАБ. І та ж тактика терору з використанням коригованих авіабомб (КАБ) використовується проти мирного населення України”, — підкреслив експерт.
“Тобто нам дали можливість бити по території Російської Федерації, але ми повинні визнати той факт, що це рішення абсолютно не сприяє розв’язанню низки стратегічних питань. Перше — зниження активності повітряно-космічних сил РФ. Друге — знищення пускових установок С-300. А без цього говорити про кардинальну зміну становища на лінії зіткнення не можна”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Військова допомога Сполучених Штатів для України вкрай недостатня — думка