Війська РФ 20 разів атакували Донецьку область. Бої за місто Соледар тривають, не тихіше стало і в Бахмуті, місто обстрілюють цілодобово. Російські ЗМІ не перестають робити заяви про те, що в місті закриваються волонтерські пункти, припиняється евакуація мирного населення, а рятувальники його покинули. Сьогодні, 12 січня, у Бахмуті побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Вона розвінчала всі фейки росЗМІ. Головний центр — “Пункт незламності” у місті, як і раніше, працює. Волонтери працювали всі дні, крім двох святкових. Гуманітарну допомогу продовжують видавати. За їхніми словами, робота не припинялася, навіть 31 грудня.
“Нічого подібного, працювали, як і працювали. Минулого тижня так, нам трохи дали вихідних у зв’язку зі святами. Ми два дні поспіль відпочивали, 7 і 8 були вихідні. А так, від 2 числа ми повністю працювали. Що було, і хліб видавали, і все видавали. Тому працюємо. Цього тижня, з понеділка по суботу ми працюємо, у неділю вихідний”, — розповіла волонтерка пункту видачі гуманітарної допомоги Бахмутської міськради Тетяна.
Реакція жителів міста на те, що відбувається, стає дедалі агресивнішою. В обстрілах і руйнуваннях вони звинувачують главу країни-агресора.
“Такого не було ніколи в житті! По мирних людях стріляти, а? Що це таке?! Це ж не фашизм, це особливе щось. Місто обстрілюють щодня. Це звірство справжнісіньке”,— висловився житель Бахмута Володимир Миколайович.
Попри те, що всі сили на сьогодні російські війська перекинули, щоб спробувати взяти під свій контроль сусідній Соледар, що розташований за кілька кілометрів від Бахмута, обстріли міста тривають. За спостереженнями місцевих, стало ще голосніше. За спостереженнями військовослужбовців, які тримають оборону, спроб прориву стає менше, проте тактика росіян не змінюється — щоб тримати в страху мирних жителів, окупанти продовжують цілеспрямовано обстрілювати саме місто.
Напередодні по трасі з Бахмута, яка вважається “зеленим коридором”, було завдано артилерійського удару.
За заявами глави Донецької області Павла Кириленка, щонайменше 8 тисяч мирних жителів, як і раніше, залишаються в Бахмуті, зокрема сімей із дітьми. Загалом близько 200 дітей. Волонтери роблять усе можливе й неможливе, умовляючи батьків вивезти дітей із підвалів і евакуюватися в безпечніші місця. Кількість їх зменшується. Волонтери зауважують, що евакуаційних груп стає дедалі менше через те, що восени люди відмовлялися виїжджати, а волонтери витрачали час, кошти, сили на приїзд із Дніпра, і в підсумку вивозили лише дві людини. На сьогодні евакуація є, записатися можна, було б бажання.
Місяць тому передбачалося, що в місті залишатимуться 18-15 тисяч жителів. Але з настанням морозів люди стали залишати місто.
У самому Соледарі на сьогодні перебувають 559 мирних жителів. З них 15 — діти. Два місяці тому, за даними Кириленка, там було 500 осіб. Ситуація складна, бої тривають. Однак глава області напередодні запевнив, що, як і раніше, у місті працює 14 пунктів обігріву, де люди можуть і поїсти. Раніше туди доправили гуманітарну допомогу та буржуйки, тому гуманітарна ситуація, за винятком постійних обстрілів і боїв, на сьогодні задовільна.
Читайте також: Найгарячіша точка на фронті — Бахмут: що кажуть українські захисники та жителі (ВІДЕО)
Нагадаємо, за словами військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, Бахмут і Соледар залишаються найгарячішими точками на всій лінії фронту. У районі Соледара найманці ПВК “Вагнер” уже не зможуть штурмувати позиції українських військ, їм знадобиться допомога.