Гумдопомога, соцвиплати, евакуація, працевлаштування — як Україна допомагає своїм громадянам під час війни (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: minre.gov.ua

Від початку повномасштабної війни гуманітарну допомогу отримали понад 13,5 млн українців. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Лише агентства ООН та їхні партнери передали гуманітарну допомогу на понад 3 млрд дол. Своєю чергою українська влада гарантує підтримку всім, хто був вимушений виїхати з небезпечних регіонів до більш спокійних — від безоплатної евакуації та допомоги з житлом до щомісячних виплат і працевлаштування, повідомляє FREEДОМ.

За даними Мінреінтеграції, близько 7 млн українців були змушені покинути свої домівки через російську агресію, на сьогодні в Україні вже 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО). До цього числа також входять ті, хто переїхав на підконтрольні Україні території від 2014 року. І з кожним днем кількість переселенців зростає.

“Щодня евакуаційні потяги привозять щонайменше 300 людей на Хмельниччину. І я дякую ОВА, дякую усім волонтерам, які допомагають це зробити. Рівно також, Закарпаття, Львівщина чи навіть Тернопільщина. До прикладу, у нас евакуація триває з Донеччини до Тернополя. І все це забезпечують наші регіони на західній і центральній Україні, я їм дуже дякую”, — повідомила віцепрем’єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Ще близько 2,8 млн українців виїхали або були незаконно депортовані до Росії. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. За словами правозахисників, Росія порушує права українців, які опинилися на території федерації. Російська влада надає українським біженцям лише разову соцвиплату. Людей змушують оформляти російське громадянство і не дозволяють вільно переміщатися територією РФ.

“За першої ж можливості, щойно їх РФ перестане обмежувати свободу переміщення в тих округах, де вони перебувають, вирушать до України. Тому вони створюють усі умови для того, щоб людина, яка опинилася на межі виживання, щоб вона пішла оформляти документи, які безоплатні, а це паспорт РФ, щоб вона погоджувалася на ті умови, які їй надають”, — каже виконавча директорка “Східної правозахисної групи” Віра Ястребова.

Українська влада, навпаки, робить усе можливе, щоб люди, які втратили все через російську агресію, змогли почати нове життя на підконтрольній території. Від початку повномасштабного вторгнення внутрішні переселенці отримали понад 47 млрд грн на проживання. Держава виплачує кожному щомісячну допомогу — по дві тисячі дорослим і по 3 тисячі дітям та людям з інвалідністю. Ті, хто прихистив у себе вдома ВПО або працевлаштував їх у свій бізнес, також отримують фінансову компенсацію від держави.

“Ці кошти спрямовані на компенсацію комунальних послуг тим, хто надав прихисток нашим співвітчизникам, які вимушено залишили свої домівки та потребують домашнього затишку. Це суттєва мотивація і подяка українцям, які у важкий для держави час об’єдналися і продовжують допомагати нужденним”, — зазначила Верещук.

В Україні запустили грантову програму єРобота, яка допомагає відновити або розпочати бізнес з нуля, а також створити нові робочі місця.

“Це гранти на власну справу, висадку саду і теплиць і для переробних підприємств. Через фіскальні, регуляторні та кредитні стимули ми допомагаємо зараз бізнесу насамперед для того, щоб бізнес створював робочі місця. Зменшити безробіття — це одне з головних завдань, які зараз стоять перед Міністерством економіки”, — розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Від 1 січня українські переселенці автоматично продовжать отримувати допомогу від держави. Для цього не потрібно звертатися до органів соцзахисту, заявили в уряді.

“Не потрібно йти і підтверджувати своє місцеперебування. Саме ВПО у нас безстроково, статус внутрішньо переміщеної особи. І особливо те, що зараз немає світла, немає зв’язку. Ви не можете йти і стояти взимку і щось там комусь доводити. Ви отримуватимете так само як і отримували”, — запевнила глава Мінреінтеграції.

Україна виплачує пенсії на деокупованих територіях країни. Для нарахування пенсій за грудень у Херсонській, Миколаївській, Харківській, Донецькій і Луганській областях виділили 12,55 млрд грн. Минулого тижня “Укрпошта” вперше здійснила виплати пенсій на деокупованій території Луганської області. Доправляють пенсії вже до трьох населених пунктів Сватівського району.

Читайте також: Україна не залишає своїх громадян без допомоги під час війни — подробиці

Як повідомлялося раніше, росіяни перетворюють тимчасово окуповані території України на резервацію. Уже 10 днів вони не випускають охочих евакуюватися людей на підконтрольні Києву регіони. Про це повідомив Мелітопольський міський голова Іван Федоров. Водночас окупанти не можуть приборкати спротив на захоплених землях, а тому звозять туди своїх силовиків і посилюють репресії.

Прямий ефір