Грузинська влада застосовує тактику точкових розправ — деталі від Васадзе

Силовики водометами розганяють протестувальників у Тбілісі. Фото: ap.org

Влада постійно змінює тактику силового тиску на протестувальників у Грузії. Спочатку це був “класичний” розгін незгодних, тепер — точкові розправи “титушками”. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Гела Васадзе.

“Спочатку просто розганяли класичними методами, потім почали розганяти, стискаючи, потім точкові арешти були проведені нібито організаторів. Після цього два дні, дві ночі, вірніше, зробили паузу, на кшталт: бачите, ми провели арешти, і нічого немає. Потім знову тактика розгону. Наразі тактика точкових розправ “титушками”, — каже він.

На думку гостя ефіру, ці дії розраховані на обивателя, якого влада у такий спосіб намагається залякати, оскільки на активну частину суспільства її силові методи не діють.

“Це розраховано на обивателя. На тих, хто зараз удома, щоб у вирішальний момент обиватель злякався виходити з дому”, — пояснює політолог.

Він підтвердив, що від рук “титушок” постраждали відомі грузинські опозиціонери, зокрема член “Коаліції за зміни” Коба Хабазі.

“Це справжній герой, лідер революції в Аджарії (2003-2004 роки, — ред.), який, в принципі, повернув Аджарію в конституційне поле. Це людина, яка не змогла сидіти у свої 57 років удома. І весь цей час, аж до того, як почалися події [в Грузії], він був в Україні, воював у складі мінометного розрахунку… Ми за нього дуже переживаємо. У нього відібрали телефон — вкрали. Це стандартна схема. І вдарили його ззаду”, — розповів Васадзе.

Гість ефіру нагадав, що було також побито лідера партії “Коаліція за зміни” Ніко Гварамію, але не лише його.

“Насправді таких людей — десятки, якщо не сотні, яких так побито абсолютно звірячим чином. Когось — “титушками”, когось — поліцією: це одна контора”, — констатував політолог.

Він упевнений, що цим необґрунтованим насильством щодо протестувальників грузинська влада загнала себе в глухий кут.

Читайте також: Обшуки, затримання, арешти: ситуація в Грузії загострюється (ВІДЕО)

Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували масові порушення виборчого процесу. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати.

Наприкінці листопада в Грузії почалася нова хвиля протестів. Причиною стала заява партії влади “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу та відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.

У Грузії досі тривають масові мітинги. На вулиці вийшли десятки тисяч людей, які вимагають повернення країни до курсу євроінтеграції. Поліція застосовує проти мітингувальників сльозогінний газ, водомети і димові гранати.

Прямий ефір