Грузинська влада вдається до навмисної демонстрації сили для придушення протестів у країні. Те, що відбувається, подібно не лише до подій в Україні 2013-2014 років, коли режим Януковича намагався розправитися з Євромайданом, а й до подій в Тбілісі 1989 року, коли радянські війська жорстоко придушували антирадянський протест. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав четвертий президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.
Він зазначає, що для розгону демонстрантів у Тбілісі минулої ночі грузинська влада задіяла непомірно великі сили та непомірну жорстокість.
“Сили, які були застосовані, та чисельність правоохоронних органів — неправильно буде, напевно, назвати їх правоохоронними органами, а більш адекватно буде назвати їх або російською окупаційною силою, або титушками, за вашою традицією — ця сила була набагато більшою, ніж було б потрібно у разі такого мітингу. І застосування сили було особливо агресивним. Їхній намір був у тому, щоб через це насильство переламати наше рішення, нашу віру в те, що ми на правильному шляху”, — вважає гість ефіру.
Четвертий президент Грузії наголосив, що повноваження “групи, яка захопила владу в Грузії” не визнаються ніким.
“Я не назвав би це урядом, тому що це урядом ніде не визнано. Просто це силова структура, яка збирається через російський варіант окупувати нашу країну. І ні президентка нашої країни, нинішня президентка [Саломе Зурабішвілі], ні я, ні президент, який перебуває в ув’язненні [Міхеїл Саакашвілі], не визнаємо нічого цього. І наші партнери не визнають, і грузинське суспільство не визнає. У нашій конкретній ситуації стоять 4 тис. озброєних людей, які хочуть окупувати Грузію, і ми, весь грузинський народ”, — прокоментував він.
Як учасник антирадянських та антикомуністичних протестів у Грузії кінця 1980-х — початку 1990-х, які називає також протестами проти російської окупації, Маргвелашвілі проводить паралелі між тими та нинішніми подіями.
“У нас є і своя історія опору, і ми завжди били і битимемо кремлівських поплічників у Грузії або де б це не було. І ми в цій боротьбі досягнемо своєї правди. Зараз починається ця боротьба, вона поглиблюється, вона проходить через усі верстви грузинського суспільства, і усвідомлення того, що цей окупаційний режим через цих озброєних людей намагається нас переламати, і неприйнятність цього особливо відчувається”, — заявив четвертий президент Грузії.
Водночас він вважає, що партію влади “Грузинська мрія” ці протести навряд чи налякають. Він називає її “проєктом, який був розроблений на Луб’янці” (Луб’янка — Луб’янська площа в Москві, де розташовується головна будівля органів безпеки Росії, — ред.), і сумнівається у можливості діалогу.
“Вони, я думаю, діють, виходячи не зі своїх рішень, а виходячи з рішень, досвіду Луб’янки, досвіду того, що вони робили в Росії, і що вони намагаються зробити з Грузією. Я тут не бачу візаві, я тут не бачу можливості діалогу… Просто ми маємо окупаційні війська в Грузії, окупаційні луб’янські війська, російські війська, і ми будемо діяти з ними так само, як ми діяли з комуністами наприкінці 1980-х, ми будемо просто їх вичавлювати з Грузії”, — резюмував Георгій Маргвелашвілі.
Читайте також: У Тбілісі після “кривавої ночі” тривають протести (ВІДЕО)
Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували порушення виборчого процесу, зокрема масові вкидання бюлетенів, видачу кількох бюлетенів одній людині, а також сутички на виборчих дільницях. За даними Центральної виборчої комісії, партія влади “Грузинська мрія” здобула 54% голосів.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати. У країні досі тривають масові протести.
Також Європейський парламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування.
Читайте також: Мирна акція переросла в криваве побоїще — розбір ситуації в Грузії (ФОТО)