“Грузинська мрія” позбавила мандатів депутатів від опозиції — подробиці (ВІДЕО)

Протести в Грузії 31 грудня. Фото: gettyimages.com

У грузинському парламенті залишилося 12 депутатів від опозиції. Парламентарії від партії влади проголосували за позбавлення мандатів 49 своїх колег. Тепер парламент Грузії у прискореному режимі ухвалює нові репресивні закони, розповідає FREEДOM.

Депутати від партії влади Грузії одноголосно проголосували за позбавлення колег від опозиції мандатів, а отже, й імунітету. Таким чином, у парламенті 11 скликання тепер не 150 осіб, а всього 101. Цієї кількості недостатньо, щоб, скажімо, внести зміни до Конституції, але цілком вистачає, щоб ухвалити будь-які закони, насамперед репресивні. “Грузинська мрія” давно говорила про необхідність посилення заходів щодо учасників акцій протесту. Днями вони частково заблокували магістраль у Тбілісі. Влада відповіла серією арештів.

“2 лютого у Тбілісі було затримано 31 учасника акцій протесту. Тепер вісьмом, включно з політичними лідерами, висунуто кримінальні обвинувачення, що перетворює адміністративне правопорушення на загрозу 4-річного тюремного ув’язнення. Це явна спроба заглушити критику і залякати народ та опозицію”, — написала президент Грузії Саломе Зурабішвілі в соцмережі Х.

Грузинський парламент у першому читанні ухвалив низку законів, що обмежують свободу протестувальників. Депутати пропонують збільшити термін адміністративного арешту з 15 до 60 днів. Нововведення також передбачають посилення покарання за статтями, які найчастіше інкримінують учасникам протестних акцій, — хуліганство та опір співробітникам поліції. Разом з тим вводиться кримінальна відповідальність за образу осіб, які обіймають політичні або державні посади. Грузинське законодавство дедалі більше нагадує російське, вважають юристи.

“Ті, хто сміявся з жартів про пробудження в Росії, тепер знайте: вам загрожують не тільки побої та штраф, а й в’язниця, якщо ви наважитесь сказати щось погане про Мамуку Мдінарадзе, Звіада Харазішвілі або взагалі про тих, хто написав, підтримав або підписав ці закони. Не просто лайки, а навіть якщо ви назвете їх корупціонерами або зрадниками Конституції, це може призвести до 60-денного затримання. А потім під час вашого затримання вони спокійно питатимуть: “Що, якась проблема, якийсь закон порушуємо?”, — пояснив юрист Саба Брачвелі в соцмережі у Facebook.

У “Грузинській мрії” також планують посилити закон “про іноагентів”. Тепер хочуть статус іноземного агента присвоювати не тільки організаціям, а й фізичним особам. Ще один законопроєкт, який пропонує виконавчий секретар партії “Грузинська мрія” Мамука Мдінарадзе, стосується встановлення контролю над ЗМІ.

“Ми повинні бути в змозі захистити наших громадян від неправдивих і обурливих звинувачень, пропаганди й забезпечити, щоб ми встановили стандарти ЗМІ, як у Великій Британії. Крім того, стандарти журналістської етики визначатимуться інституційними механізмами моніторингу та дотримання цих стандартів, а фінансування ЗМІ з іноземних джерел буде обмежено”, — заявив виконавчий секретар партії “Грузинська мрія” Мамука Мдінарадзе.

Парламентські вибори 2024 року опозиційні партії “За зміни”, “Сильна Грузія” і “Єдність” оголосили сфальсифікованими. Депутати-опозиціонери звернулися до парламенту із заявою про відмову від мандатів. Ще одна опозиційна партія — “За Грузію”, теж бойкотувала роботу парламенту, але від мандатів не відмовилася. Наразі у цієї політсили 12 депутатів.

Читайте також: Росія почне нову війну, якщо не допомогти Грузії в боротьбі за незалежність, — Шашкін

Прямий ефір