Грузія перетворюється на анклав, де офіційна політика — проєвропейська, а насправді — зовсім інша, — політолог

Бідзіна Іванішвілі. Фото: sovanews.tv

Грузинська влада обирає проросійський курс, хоча на словах начебто підтримує інтеграцію до Європейського Союзу. Але в реальності вона тримає абсолютно антиєвропейський курс. Таку думку висловив політолог Ігор Рейтерович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 жовтня.

“Судячи з дій грузинської влади, яка намагається зберегти владу за результатами парламентських виборів, вона обирає, по суті, проросійський курс. Хоча публічно розповідають про інтеграцію в Європейський Союз. Парадоксальність ситуації якраз у тому, що чинна грузинська влада начебто на словах підтримує інтеграцію в Європу. Прем’єр-міністр [Грузії] взагалі говорив, що, мовляв, ми мало не протягом кількох років станемо членами ЄС. Але це не більше ніж слова або пункти передвиборчої програми, які ніхто не збирається виконувати”, — сказав політолог.

Рейтерович акцентував, що в реальності зараз курс Грузії — абсолютно антиєвропейський, оскільки влада ухвалює закони, які суперечать законам країн Європейського Союзу.

“Ці закони іноді просто суперечать здоровому глузду, оскільки дуже сильно обмежують права і свободи людей”, — доповнив він.

При цьому, за словами політолога, Грузія з кожним місяцем нарощує товарообіг з Російською Федерацією. Причому йдеться і про товари подвійного призначення.

“Грузія також посилює комунікацію з Росією, відновлюючи авіарейси, відкриваючи свої кордони і приймаючи у себе в країні величезну кількість росіян. І парадокс ситуації ще й у тому, що значна частина цих росіян, це не ті люди, які нібито втекли від війни, російської мобілізації. Там проживає величезна кількість тих, хто просто приїхав з Росії до Грузії, перевів туди свої компанії, принаймні юридично, і таким чином обходить санкції. Ці громадяни РФ і далі хочуть займатися якимось бізнесом, але безпосередньо в Росії цього б не могли робити”, — зазначив гість ефіру.

Грузія, вважає політолог, перетворюється на такий собі анклав, де офіційна політика — проєвропейська, але насправді проросійська.

“У цьому контексті Грузія перетворюється, по суті, на такий анклав, де офіційно нібито політика проєвропейська, але в реальності вона зовсім інша. І якщо певний час ще вдавалося водити за ніс, по-іншому й не скажеш, європейських партнерів і казати їм, що не все так однозначно, мовляв, ми маємо якісь проблеми, але намагаємось їх вирішити. То зараз усе стало очевидним. Як-то кажуть, шило в мішку не сховаєш, усе вилізло назовні, — акцентував Ігор Рейтерович.

Європейський Союз із Грузією, з її нинішньою владою, навряд чи захоче мати справи, вважає політолог.

“Це насправді трагедія для країни. Адже більшість громадян Грузії, навіть станом на сьогодні, виступають за європейську інтеграцію. Але вони дещо, напевно, розгублені в політичному плані”, — зазначив спікер.

Плюс не варто відкидати вже доведений факт масштабних фальсифікацій і маніпуляцій на парламентських виборах, вважає Рейтерович.

“Нинішня влада Грузії — просто ідеальна з точки зору, наприклад, такого поняття, як олігархат. Це, напевно, найяскравіший приклад взагалі на всьому пострадянському просторі. І ця влада, звичайно, все зробить для того, щоб владу не віддати. Що, в принципі, ми зараз і спостерігаємо: використовуються будь-які методи, маніпуляції, фальсифікації та використання безпосередньо силових структур для того, щоб владу просто не віддати в результаті законної процедури, яка була на виборах”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Порушення на виборах у Грузії: як реагує світ (ВІДЕО)

Прямий ефір