Громадянська війна в Росії після Путіна — два сценарії назвав політолог

Володимир Путін. Скріншот: uatv.ua

Одним із найімовірніших сценаріїв, що так званий транзит влади в Росії після того, як Володимир Путін через ті чи інші причини від влади відійде, — буде громадянська війна серед олігархів, серед еліт. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.

Він погодився з версією, що основними учасниками такої війни, найімовірніше, стануть приватні військові компанії (ПВК) великих корпорацій: “вагнерівці”, “кадировці”, “газпромівці”, а прості росіяни будуть за цим спостерігати, як без них знову переділять країну.

“Ця боротьба буде, звичайно, всередині еліт, ці різні групи між собою зійдуться. І вони битимуться за те, щоб отримати повний контроль над Росією, над її ресурсами”, — сказав політолог.

Рейтерович вважає, що існує два сценарії розвитку подій. Перший сценарій передбачає, що після відходу Путіна війна починається одразу.

“Вони воюють, це вихлюпується десь на вулиці, активно використовуються ПВК, контроль над силовиками, окремими регіонами тощо. Можливий розвиток сепаратизму і багатьох інших речей. Є й другий сценарій. Мені здається, він поки що навіть більш імовірний. Це така, як колись Черчилль говорив про радянську політику, що це сутичка бульдогів під килимом. Усі бачать, що там щось відбувається, але не розуміють, що конкретно. Щось рухається, якісь гарчання, крики, кров виступає, але не видно, що там відбувається безпосередньо. У цьому плані вони можуть влаштувати таке внутрішньоелітне розбирання, але для початку вони створять якийсь аналог політбюро, який перенабере на себе владу після Путіна, більш-менш контролюватиме ситуацію, але вже потім через якийсь період почнеться внутрішньоелітна боротьба за те, щоб залишився хтось один”, — розповів він.

Політолог нагадав, що така ситуація в історії Росії-Радянського Союзу була після смерті Сталіна.

“Мало хто просто згадує, що Хрущов одноосібним лідером став тільки 1956 року. А до цього три роки було спочатку їх багато, потім тріумвірат, потім дуумвірат, тільки потім він залишився. І ця історія можлива на сьогодні для Росії. Створять якийсь аналог колективного управління, спочатку проведуть перехід влади, транзит без Путіна, розв’яжуть питання з Україною. До речі, для них оптимальним варіантом, вони вже про це говорять і обговорюють, бачимо доноситься, що це просто забратися, удати, що нічого не було, спробувати якось мінімально виплатити репарації і взагалі займатися внутрішніми справами. А потім почнуть уже безпосередньо переділ усередині, щоб залишився хтось один, і цей один керував безпосередньо країною”, — каже Ігор Рейтерович.

Читайте також: Переформатування того, що сьогодні є Росією, практично неможливе без участі України, — Романчук

Нагадаємо, раніше Рейтерович розповів, що за ватажком ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним стоять певні люди в російських силових структурах, які належать до одного з крил, які є в оточенні президента РФ Володимира Путіна, і для яких Пригожин — це своєрідний таран, який вони можуть використовувати для розв’язання своїх питань.

Прямий ефір