“Грає роль кілька чинників”: сценарій наступу росіян із Білорусі та взяття Києва оцінив Грабський

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Повторний наземний наступ російських окупаційних військ із території Білорусі на початку 2023 року на Україну і повторна спроба взяття Києва в найближчі місяць-два навряд чи можливі. Таку думку сьогодні, 29 грудня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Цей сценарій, виходячи з того, що ми маємо сьогодні на вечір 29 грудня, я маю на увазі сценарій наступу буквально за місяць-за два, виглядає досить нереально. Тому що тут відіграє роль кілька чинників, які потрібно брати до уваги під час оцінки ситуації. А саме — ми прекрасно розуміємо, що самостійно білоруська армія або білоруський корпус російської армії (так буде правильніше) не може проводити наступальні дії на широкому фронті з глибокими оперативними завданнями. Вони мають бути посилені російськими військами. Темп зосередження російських військ у Білорусі настільки низький, що він практично виключає можливість проведення якихось наступальних операцій протягом місяця або двох”, — сказав він.

За словами військового експерта, також тут утворюється ще зворотний бік медалі — без зосередження російських військ говорити про самостійне відмобілізування білоруських підрозділів було б досить передчасно.

“Тому що на відміну від російського народонаселення в білоруському суспільстві війна проти України загалом не підтримується. І самі розумієте, наскільки депресивно і нищівно діятиме на бойовий моральний дух мобілізація в Білорусі, яка не призведе до якихось негайних дій. Війська потрібно буде зібрати, тримати їх 2-3 місяці на полігонах, проводити якісь навчання. А ми розуміємо, що Білорусь як країна, яка ніколи не воювала, вона не має такої підготовленої бази мобілізаційного розгортання. Хоча вони вже провели всі заходи, які, на їхню думку, повинні вже зробити наступний крок, а саме оголошення мобілізації, досить успішним. Але наскільки він буде — не зрозуміло”, — каже Грабський.

Таким чином, вважає військовий експерт, для кремлівського і мінського режимів було б дуже небезпечно створювати бомбу уповільненої дії, проводячи мобілізацію без відповідної підтримки російських контингентів.

“З огляду на ці фактори, а також фактори підготовки місцевості для проведення наступу, стримувальні фактори, а саме готовність наших сил і засобів, підготовка в інженерному відношенні, в оперативному відношенні до театру воєнних дій на півночі, говорити про те, що найближчим місяцем-двома з Білоруського напряму може бути здійснено наземний удар, наземний наступ, було б, м’яко кажучи, передчасно”, — резюмував Сергій Грабський.

Читайте також: Скільки часу знадобиться Москві та Мінську, аби зібрати ресурси для наступу на Україну, оцінив Вячорка (ВІДЕО)

Нагадаємо, за словами білоруської письменниці, лауреатки Нобелівської премії з літератури (2015 р.) Світлани Алексієвич, Білорусь сьогодні окупована РФ і бере повну участь у війні в Україні.

Прямий ефір