1 млрд євро допомоги та 500 підприємств-партнерів. Такі результати візиту української урядової делегації до Франції. У її складі — перша леді України Олена Зеленська, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, інформує FREEДОМ.
Конференція “Солідарність з українським народом”, що відбулася в Парижі, — ініціатива президентів України та Франції. Відкрив захід Еммануель Макрон.
Перша леді України Олена Зеленська розповіла учасникам історію лікарні в Ізюмі. До російської окупації вона була основною для 150 тис. українців. Російська армія постійними обстрілами та мародерством знищила медзаклад.
Військові РФ навіть після руйнівних обстрілів знайшли що вкрасти — винесли вціліле обладнання, ліжка і навіть розетки зі стін вийняли. У підвалі, в уцілілій частині лікарні, українські лікарі та медсестри рятували людей під час російської окупації. Серед них — травматолог Юрій Кузнєцов.
“У ніч на 6 березня цього року він вийшов на зміну в лікарню. На зміну, яка тривала до вересня, до тих пір, поки Ізюм не звільнили від російської окупації. За ці місяці Юрію довелося стати хірургом, а я нагадаю, він травматолог, і навіть акушером. У підвалі лікарні він допоміг народитися дев’яти дітям”, — розповіла перша леді.
Перша леді в Парижі також презентувала свій благодійний фонд — Фундація Олени Зеленської. Пріоритетний проєкт — зібрати гроші для відновлення лікарні в Ізюмі. Адже до найближчої — 120 км мінними полями та під постійними обстрілами російської армії. Політики, бізнесмени, кінозірки та артисти, багато відомих людей Франції підтримали ініціативу. А Бріжит Макрон відкрила презентацію фонду Олени Зеленської.
Візит української урядової делегації до Франції приніс вагомі результати. Це — кредити, гранти, товари на загальну суму 1,5 млрд євро, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Понад 530 млн євро спрямують на розвиток цифрової сфери та відновлення української інфраструктури. Наприклад, домовилися про постачання французьких рейок для “Укрзалізниці” та легкозбірних мостів для “Укравтодору”.
“Частина — це обладнання, яке буде передано найближчим часом для відновлення енергоінфраструктури України. Спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією підписано меморандум, згідно з яким маємо чіткі перспективи отримання найближчим часом 2 млрд дол. для проєктів приватних і державних компаній за напрямами: торговельного фінансування для українських банків, агросектору, малого та середнього бізнесу”, — розповів прем’єр-міністр України.
Перша леді України разом із міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком у Парижі презентували проєкт Ukraine. Out of blackout. Він присвячений тисячолітній історії українського мистецтва та його зв’язку з Європою. Уся українська культура зараз — наш Out of blackout — вихід із затемнення, написала в Telegram Олена Зеленська. Ми маємо захистити свою спадщину від агресора, додала вона.
Саме про необхідність захистити та підтримати культуру в Україні говорили з міністром культури Франції.
“Сьогодні підписали відповідний меморандум між Лувром, МКІП та українським посольством у Парижі. Меморандум включає пункт про розширення співпраці та багаторівневих партнерських проєктів Лувру з музеями України. Це великий крок для розвитку культурних зв’язків між Україною та Францією”, — повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
У Парижі українська делегація разом із міністром освіти Франції та першою леді Бріжит Макрон також відвідала школу, де навчаються нині біженці з України. Олена Зеленська зазначила, що Париж став першим французьким містом, яке офіційно запровадило вивчення української мови в школах. Для всіх українців тут розширюють бібліотеки, зокрема національну. Перша леді України подякувала французам за те, що вони, як й інші партнери, говорять однією мовою — людяності.
Читайте також: Франція і президент Макрон взяли лідерство в пунктах формули миру президента Зеленського, — Шмигаль про підтримку України