Стрільба з гранатометів, мінометів, стрілецької зброї: морські піхотинці відпрацьовують тактичні навички. Специфіка ведення бойових дій дуже змінилася. Нині під час ухвалення рішення враховуються дані розвідки: практично кожен командир підрозділу або артрозрахунку, що діють окремо, отримують інформацію на планшет зі встановленою системою управління “Кропива”, інформує FREEДОМ.
“Напрямок для стрільби по “Кропиві” — це дуже цінно. Дрон це очі, а очі це точність. А точність — це менша витрата боєприпасів із максимальним ефектом”, — каже командир мінометного підрозділу Юрій.
Що стосується станкового протитанкового гранатомета СПГ-9, то після початку російської агресії у 2014 році цей раритет отримав друге життя.
Українські воїни освоїли стрільбу з нього осколково-фугасними, гранатами із закритих вогневих позицій. Тобто, за принципом гаубичної артилерії. При сучасних засобах наведення і коригування, за влучністю і дальністю стрільби, ця зброя може конкурувати з мінометами.
“Враховуючи “Кропиву” — одразу працюємо. Максимум два чи три постріли для влучання в ціль. Мені здається, що він навіть точніший, ніж 120-й міномет”, — зазначає командир відділення Валерій.
Уміння виживати і знищувати противника в сучасному бою, де перевагу має тактика дій малих підрозділів, навчають інструктори такі як Станіслав.
До повномасштабного вторгнення чоловік працював у Португалії на фермі, яку відкрив разом із братом, а після оголошення воєнного стану одразу ж повернувся в Україну. Тут — здобув бойовий досвід, пройшов навчання за кордоном.
Нині Станіслав воює в одному з підрозділів морської піхоти і передає знання побратимам.
“Трохи власного досвіду, трохи вкладаємо теорії в них. Те, чого вчили нас фахівці у Великій Британії. Теорія від практики відрізняється, тому ми поєднуємо і намагаємося передати це хлопцям на полігоні, тому що це наша війна”, — акцентує військовослужбовець.
Родина Станіслава зараз в Україні та чекає на його повернення додому з перемогою.
Читайте також: День танкіста на передовій: українські воїни на Бахмутському напрямку розповіли про свою роботу (ВІДЕО)