Військовослужбовцям РФ дають гранати на випадок, щоб ті підривали себе за ризику потрапити в полон. Про це кореспонденту телеканалу FREEДОМ розповів старший сержант росармії Євген Федоров, який здався в полон у Курській області.
Федоров служив у 810-й бригаді морської піхоти армії РФ, військова частина 13140, місцем постійної дислокації якої є місто Севастополь.
“У 2024 році підписав контракт із Міністерством оборони Російської Федерації й опинився в місті Севастополь, 810-й бригаді морської піхоти. Після цього ми були в Херсонській області, звідти для посилення державного кордону нас перекинули в Курську область. 5 серпня ми прибули сюди. Нам сказали: “Усе спокійно, жодних бойових дій немає. Заходимо в певні села, займаємо місця на постійне місце проживання”. Нам сказали готуватися зимувати. Ми не мали взагалі жодної інформації, що тут відбувається. Ось ми 5 серпня прибули, і одразу почався наступ ЗСУ”, — розповів він.
Після початку наступу ЗСУ Федоров разом з іншими військовими своєї бригади протягом години опинився в кільці, а при спробах вийти з оточення потрапив у полон.
“Ставилися нормально, нас ніхто не бив. Звісно, ми думали, як нам раніше розповідали, що будуть катувати, знущатимуться, відрізатимуть і пальці, й інші частини тіла. Але цього не сталося. Жодних тортур, жодних фізичних впливів щодо мене взагалі не було. Жодних. Єдине, що зв’язали, коли взяли в полон. А всі ці “страшилки” нам розповідали, щоб ми не здавалися в полон. Усім дають гранати — одна має бути з собою. Це щоб якщо ти можеш потрапити в полон — маєш підірвати себе”, — каже військовополонений.
Федоров зазначив, що російська верхівка не визнає провал російської оборони на Курському напрямку. Він додав, що там загинуло дуже багато строковиків, адже на тій ділянці кордону стояли переважно вони.
“Хто з 2022 року був мобілізований, ніхто вже не хоче воювати — будемо говорити, 90%. Може, є якісь там, які без війни жити не можуть. Але ось у нас розмови були, що цієї осені все це закінчиться. А тут Курська область. А тепер я не знаю, як це буде”, — підсумував він.
Читайте також: Із батальйону 60% — “двохсоті”: курські строковики розповіли, як здалися в полон