Сьогодні, 31 жовтня, прем’єр-міністр Чехії Петер Фіала прибув із візитом до Києва. Після огляду постраждалих від російських ракетних ударів будівель він зустрівся із українським колегою Денисом Шмигалем. Глави урядів обговорили швидкість виконання Україною вимог Єврокомісії після набуття статусу кандидата на вступ до ЄС, а також військово-технічну співпрацю країн, повідомляє FREEДОМ.
“Ми отримали дуже чіткі сигнали абсолютної безперервної підтримки від наших чеських колег в усіх сферах. Зокрема, на державному рівні Чехія розробила власний план допомоги Україні. Щорічно він передбачає підтримку у розмірі 20 млн євро протягом 23-25 років. У військово-технічному співробітництві між нашими державами є нові оберти. Самохідні гаубиці Dana, танки, БМП та інша допомога вже сприяють суттєвому посиленню української армії і звільненню українських земель. На цьому не зупиняємося, готуємо агресору багато неприємних сюрпризів”, — повідомив Шмигаль.
За підсумками зустрічі прем’єр-міністр Чехії заявив, що його країна посилюватиме санкції проти Росії і продовжуватиме підтримувати Україну — у військовій, економічній, дипломатичній сферах. Вже розроблено програму допомоги на наступні кілька років.
“Ми швидко відреагували на актуальні потреби України, щоб замістити ту електроенергію, якої зараз не вистачає через пошкодження інфраструктури. І пропонуємо Україні 20 млн крон на дизельне паливо для Харківської та Дніпропетровської областей. Загалом ми підтримуватимемо Україну до деокупації та відновлення територіальної цілісності, до деокупації Криму”, — сказав Фіала.
Читайте також: Новий пакет військової допомоги для України підготувала Чехія
Як повідомлялося раніше, відновлення України стане найбільшим інвестиційним проєктом Європейського Союзу. Для цього він готовий виділити 18 млрд євро 2023 року, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на п’ятому українсько-німецькому економічному форумі в Берліні. За її словами, в інтересах України об’єднати інвестиції для відновлення з проведенням реформ, щоб прискорити шлях вступу до ЄС. Потреби України після більш як 8 місяців повномасштабної війни є величезними. Наразі, за підрахунками Світового банку, Кабінету міністрів України та Єврокомісії необхідно близько 350 млрд дол.