Горіли залишки нафталіну — стовп диму було видно за 20-30 км: удари РФ по Авдіївському коксохіму прокоментував Барабаш

Наслідки удару по Авдіївському коксохімічному заводу. Скріншот: suspilne.media

Росіяни регулярно бомбардують і обстрілюють Авдіївський коксохімічний завод. Удар минулого четверга став резонансним через загоряння залишків нафталіну — відходів коксового виробництва. Про це сьогодні, 30 вересня, сказав голова Авдіївської міської військової адміністрації (МВА) Віталій Барабаш у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На жаль, не вперше удари авіації здійснюються по Авдіївському коксохімічному заводу. Просто цього разу вони потрапили в ціль, де були залишки нафталіну, пожежа виникла внаслідок цього бомбового удару, і це набуло широкого розголосу. А так, щодня Авдіївський хімзавод перебуває під ударами не лише авіації, а й артилерії, ствольної артилерії та систем “Градів”, — прокоментував глава МВА, додавши, що від удару по заводу ніхто не постраждав — це головне.

Барабаш зазначив, що удари по коксохімічному виробництву, безумовно, завдають шкоди екології, а зробити виміри в умовах війни неможливо. Водночас він повідомив, що всі шкідливі речовини із заводу давно вивезені.

“Якусь шкоду екології було завдано. Тому що чорний дим, який здіймався стовпом над містом, було видно за 20-30 км, і якусь шкоду він завдав. Але мене вже не раз питали, чи є якісь хімічні шкідливі речовини на заводі. Їх немає. Їх вивезли ще рік тому. Цей нафталін, який горів, це його залишки — основну масу теж вивезли більше, ніж рік тому, минулого літа. Серйозних екологічних наслідків немає. Хоча їх ніхто не перевіряв, не контролював, не заміряв”, — додав Віталій Барабаш.

Нагадаємо, за словами голови Авдіївської міської військової адміністрації Віталія Барабаша, останні два тижні посилилися обстріли Авдіївки: до 30 артилерійських та до 10 авіаракетних за добу.

Прямий ефір