Google презентував проєкт про українську культуру — в чому його особливості (ВІДЕО)

Фото: Facebook

Google разом із Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки першої леді Олени Зеленської презентували онлайн-простір української культури на платформі Google Arts & Culture. Проєкт має назву “Україна поруч” (Ukraine is Here). На цій сторінці можна знайти чотири розділи, присвячені українській культурі, архітектурі, мистецтву та природі, інформує FREEДОМ.

Google та Мінкульт спільно працювали над цим проєктом протягом шести років.

“Платформа дозволить світові та всім українцям дізнатися набагато більше про українську культуру, мистецтво, заповідники, про те, чим багата наша земля. Для нас у цей час культура теж є своєрідною зброєю. Ми можемо донести світу те, що, власне, намагаються знищити наші противники”, — наголошує міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

На онлайн-платформі “Україна поруч” можна відвідати віртуальні екскурсії в українських музеях, побачити відомі картини місцевих художників та 3D-моделі визначних пам’яток архітектури. А також подивитись відео, наприклад, розписи писанок чи плетіння з лози.

Можна навіть побувати на природі та прогулятися українськими заповідниками. Всі матеріали представлені українською та англійською мовами. І з’явилися дуже вчасно, вважають експерти. Зараз у світі бум на українську культуру — нею цікавляться, про неї шукають інформацію.

“Моя нещодавня лекція в Оксфордському університеті для студентів та викладачів просто перевернула їхнє сприйняття світу. Те, що “Софія”, а я директор “Софії Київської”, існує з першої половини ХІ століття, що там є унікальний комплекс мозаїк та фресок. Це було для них на рівні всесвітнього відкриття. Інтерес з’явився величезний. І вони попросили книжки, додаткову літературу. Я зараз зібрала величезну бібліотеку, щоби відправити до Оксфорда. Така ж реакція була у Чехії, Польщі”, — розповіла гендиректорка Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська.

За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики України, від початку повномасштабного вторгнення Росії в країні було знищено 552 об’єкти культурної спадщини. Це пам’ятники, музеї, бібліотеки, церкви. Наразі РФ намагається знищити пам’ятники культури в Україні, обстрілюючи їх та руйнуючи.

Фото: Facebook

Але насправді вона досягла протилежного ефекту, вважають експерти.

“Світ уже зараз цікавиться нашою культурою, мистецтвом і захоплюється, насамперед, героїзмом української армії, яка стала на захист вільного світу. Зрозуміло, що після перемоги туризм в Україну, інтерес до пам’яток України зросте. Культура має надихати. Культура українська буде у тренді, у цьому сумнівів немає”, — наголошує завідувач відділу Софійського музею Національного заповідника “Софія Київська”.

Це визнають у міжнародних організаціях. 2022 року ЮНЕСКО внесла українську національну страву борщ, до списку нематеріальної культурної спадщини. Україні є ще що показати.

Наприклад, одним із культурних світових шедеврів по праву вважається Софійський собор.

“У будь-якій державі, для будь-якого народу культура — ​​це чинник, що об’єднує. Я думаю, народ без своєї культури не має права на існування. У нашому випадку вона налічує тисячоліття. Ви бачите нашу пам’ятку, яка була збудована українськими майстрами разом із візантійськими тисячу років тому. Ось цю красу зробили руки наших предків багато століть тому”, — говорить Вадим Кириленко, перший заступник директора заповідника “Софія Київська”.

Софійський собор та багато іншого можна бачити вже онлайн у межах нового проєкту.

Читайте також: Чому в Одесі важливо демонтувати пам’ятник Катерині ІІ і що буде натомість: інтерв’ю з Олександром Ткаченком

Прямий ефір