Головні загрози — Китай та Росія: деталі нової військової стратегії США (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки підготувало нову оборонну стратегію, в якій визначило Росію як “гостру загрозу”, а Китай — як “довгострокову”, інформує FREEДОМ.

27 жовтня Пентагон опублікував оборонну стратегію США, яка вийшла за Стратегією національної безпеки. Документ військового відомства складається із трьох частин: оборонної стратегії, огляду ядерних озброєнь та огляду протиракетної оборони.

Як і в Стратегії нацбезпеки, головними загрозами названо Китай і Росія, які, за версією Пентагону, зараз навіть небезпечніші за терористичні загрози. Говорячи про Росію, Міністерство оборони зазначило, що підтримуватиме потужне стримування російської агресії проти життєвих інтересів США, зокрема договірних союзників, наголошується у стратегії.

“Зневажаючи незалежність своїх сусідів, російський уряд прагне застосувати силу, щоб нав’язати зміни кордонів та відновити імперську сферу впливу. Її значний досвід територіальної агресії охоплює ескалацію жорстокої, неспровокованої війни проти України. І хоча політичні та військові дії її лідерів, спрямовані на розкол НАТО, мали драматичний результат, мета залишається”, — йдеться у документі “Стратегія національної оборони США”.

Представляючи документ ЗМІ, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що російська агресія проти України становить “безпосередню та гостру загрозу”, що змушує США збільшити військову присутність у Європі з 80 тисяч до понад 100 тисяч осіб. Але, на відміну від Китаю, Росія кинути виклик США не може, заявив Остін журналістам.

Водночас найбільш серйозним викликом для своєї національної безпеки Штати називають КНР, стверджуючи необхідність її стримування. Згідно з оборонною стратегією, Китай дедалі агресивніше намагається змінити ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні та світі, щоб задовольнити свої інтереси та авторитарні прагнення. Але як заявив президент США Джо Байден, Америка дотримуватиметься дипломатичного курсу в питаннях стримування та відкрита до таких переговорів і з Росією, і з Китаєм.

Читайте також: Ядерні наміри Путіна — факти та оцінки експертів

Прямий ефір