Зберегти життя особового складу та утримати зайняті позиції — головні завдання командно-спостережного центру 63-ї окремої механізованої бригади (ОМБр). У режимі реального часу поблизу передових позицій на фронті бійці цілодобово ведуть спостереження за противником, прикриваючи роботу піхоти. Про це повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ Олена Грамова.
Відпрацьована до найдрібніших деталей комунікація між захисниками першої лінії оборони, аеророзвідки та артилерії дає можливість оперативно отримувати розвіддані про переміщення противника. І, відповідно, реагувати на вогневі провокації та отримувати потрібні координати російської техніки. Весь цей процес відбувається в командно-спостережному центрі 63-ї окремої механізованої бригади.
“Ми живемо у XXI столітті й вся інформація, яка є на робочій карті, є у кожного командира роти в реальному часі. Карти в електронному вигляді є і в командирів взводів, і в хлопців на позиціях. Те, що ми бачимо на моніторах, вони бачать у себе і чітко розуміють, що перед ними відбувається”, — розповів військовослужбовець 63-ї ОМБр із позивним “Фугас”.
Спостереження за противником у режимі онлайн і швидко ухвалені рішення на полі бою — необхідність. Російські війська наполегливо намагаються пробити українську оборону з боку Кремінної (Луганська область).
“Противник систематично б’є по квадратах, пробує знайти навіть наш центр управління. Велика інтенсивність, дуже велика”, — зазначив “Фугас”.
Українські захисники кажуть, Лиманський напрямок росіяни переважно атакують далекобійними снарядами або авіацією. Бо розуміють, що координати розташування їхньої наземної військової техніки та піхоти українські військові визначають миттєво. І наслідки неминучі.
Командно-спостережний центр повністю контролює ситуацію на цьому напрямку лінії фронту і результати не змушують себе довго чекати.
У командному центрі кажуть, головне завдання — зберегти життя і здоров’я кожного піхотинця ЗСУ. Для цього так важлива робота аеророзвідки. Щоб польоти дронів були продуктивними, важливо відстежувати прогноз погоди. Тому спостережний центр оснащений метеостанцією.
“Метеостанція показує погоду в режимі реального часу і може прогнозувати погоду на три доби вперед. Мені доповідають, коли сходить сонце, коли воно сідає, доповідають фазу місяця — це дуже важливо”, — розповів “Фугас”.
Завдяки прикриттю спостережного центру українські піхотинці успішно відбивають штурмові операції російських загарбників у будь-яку пору дня і ночі. Кажуть, це непросто, коли до позицій противника лише сотня метрів і він також веде аеророзвідку.
“Зазвичай під ранок лізуть. Було таке, що ми стояли дуже близько, а о 23:30 почали нас штурмувати, дуже близько. Відбивалися гранатами, але відбилися”, — розповів військовослужбовець 63-ї ОМБр із позивним “Донор”.
Бої на Луганському напрямку тривають складні, але лінія фронту під контролем української армії. За даними Міністерства оборони України, противник по кілька разів на день намагається штурмувати. У разі невдалих спроб перегруповується і веде обстріл позицій сил оборони.
Читайте також: Після штурмів — на полігон: як українські танкісти відпрацьовують маневри та перевіряють техніку (ВІДЕО)