Головне завдання щодо гарантування безпеки Запорізької АЕС зараз стоїть перед “Рамштайном”, а не перед МАГАТЕ, — експерт

Запорізька АЕС.Фото: energoatom.com.ua

Зона ядерної безпеки навколо Запорізької атомної електростанції може бути утворена тільки шляхом деокупації території ЗАЕС, однак, навряд чи в цьому допоможе Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ). Таку думку сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський.

“На мою думку, це вбачається єдиним способом, щоб усі російські війська забралися з території самої станції та прилеглої території. Іншого виходу я не бачу”, — сказав він.

Литвинський зазначив, що можливості будь-яких переговорів з РФ щодо створення зони ядерної безпеки він не бачить, оскільки російські окупаційні війська зараз використовують прилеглу до Запорізької АЕС територію для обстрілу того ж самого Нікополя, де гинуть цивільні.

“Чесно сказати, я песимістично ставлюся до ролі МАГАТЕ, яку воно намагається відігравати, починаючи з березня минулого року. І жодні заходи, загалом-то, МАГАТЕ всерйоз нічому не сприяють… Найголовніше завдання зараз стоїть перед “Рамштайном”, а не перед МАГАТЕ, оскільки МАГАТЕ і не уповноважена, і не здатна що-небудь зробити”, — вважає експерт.

Він уточнив, що від дев’ятого засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” очікує на новий пакет допомоги зброєю, що допоможе в деокупації території Запорізької області, зокрема й Запорізької атомної станції.

На його думку, МАГАТЕ нездатне і не повноважне щось зробити, окрім здійснення тиску на досі присутній на міжнародному ринку “Росатом”.

Читайте також: МАГАТЕ активізує свою присутність в Україні — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, МАГАТЕ забезпечить постійну присутність своїх експертів з ядерної безпеки на всіх українських об’єктах атомної енергетики. Для цього країну відвідає генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі. Він побуває на Південноукраїнській, Рівненській та Чорнобильській АЕС. На кожній станції працюватимуть місії з двох експертів організації. Також така місія передбачена для Хмельницької АЕС.

Прямий ефір