Головна тема — мінна безпека: у Румунії завершилися навчання Sea Breeze 23.3 (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У Чорному морі та дельті Дунаю завершився третій етап багатонаціональних військових навчань Sea Breeze 23.3 (“Сі Бриз”), організованих військово-морськими силами Румунії та США. Цього року в міжнародних тренуваннях із мінної безпеки брали участь Україна, Франція, Болгарія, Велика Британія і Туреччина, повідомляє FREEДОМ.

Українські водолази в Чорному морі тренувалися шукати морські міни. Їхнє завдання — провести візуальний огляд тих предметів, які були визначені як потенційно небезпечні.

“Якщо це міна, водолаз ставить мітку. Ми розуміємо, що там міна, після чого приймається дія, і міна вибухає”, — розповів водолаз Військово-морських сил (ВМС) України Ілля Савчин.

У первинному пошуку морських мін українським військовослужбовцям допомагає система “Ремус” — американський підводний робот, сонар якого за допомогою звукових частот визначає, чи є під водою вибухонебезпечні предмети.

“На сонарі ми бачимо підводні об’єкти. Ми можемо їх відмічати і ділитися з нашими колегами-дайверами, які можуть спуститися і перевірити, що це за об’єкт, і за необхідності знищити цей об’єкт, якщо він — джерело небезпеки”, — пояснив старшина другого рангу ВМС України Олександр Лисенко.

Освоювати “Ремус” українським військовослужбовцям допомагають колеги з ВМС США. Своєю чергою американським військовим робота з українськими дає можливість перейняти досвід тих, хто зараз бере участь в активних бойових діях.

“З іноземними колегами дуже цікаво працювати. У них набагато більший досвід, ніж у нас. І ми можемо отримати від них інформацію про сам апарат, про їхні можливості та можливості в протимінній боротьбі. Ми можемо перейняти їхній багаторічний досвід і використовувати його на нашій території”, — додав Лисенко.

Саме мінна безпека — головна тема Sea Breeze цього року. Під час тренувань на території Великої Британії, які відбулися в липні, українські військовослужбовці навчалися діяти малими корабельними групами, знаходити та знешкоджувати вибухонебезпечні пристрої.

“Для нас це дуже важливий кейс, тому що в Чорному морі існує велика мінна небезпека. Російська сторона постійно мінує акваторію Чорного моря, використовуючи різні зразки озброєння, зокрема застарілі радянські зразки озброєння, які можуть поводитися непередбачувано”, — сказав речник ВМС України Дмитро Плетенчук.

Крім ВМС США та України, у навчаннях брали участь військово-морські сили Румунії, а також консультанти й спостерігачі з Великої Британії, Туреччини, Болгарії та Франції. У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на територію України, багатонаціональні навчання Sea Breeze вперше відбувалися на території третіх країн.

https://www.youtube.com/watch?v=Pwc6y8FfVjU&ab_channel=FREE%D0%94OM

Читайте також: Навчання Sea Breeze 2023 стартували в Чорному морі — що відомо (ВІДЕО)

Прямий ефір