Місто Бахмут Донецької області наразі — головна мета російської армії. Нині там зруйновано будинки, відсутні водо-, тепло- та електропостачання. Російські окупанти постійно завдають ракетних ударів по населеному пункту і здійснюють артилерійські обстріли. Але Збройні сили України стримують супротивника на сході країни, повідомляє FREEДОМ.
“Безперервно ворог б’є по наших позиціях всіма видами артилерії, з мінометів, танків. Наші військовослужбовці дають гідну відсіч. Ворог зазнає великих втрат, але продовжує поки що атакувати”, — повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
За словами полковника ЗСУ, командира 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Руслана Шевчука, на Донбасі російське командування з втратами не рахується. Іноді російські солдати йдуть у наступ лише зі стрілецькою зброєю.
“Тут основний їхній підхід — не жаліти особовий склад. Вони їх так і називають — одноразові. Привезли, показали напрямок, сходили в наступ, загинули. Після обіду — наступні. Тупа лінійна тактика випаленої землі. У лоб. До останнього солдата”, — розповів Шевчук в інтерв’ю “Суспільне Новини”.
Попри значні зусилля та кинуті на Бахмутський напрямок ресурси, успіхи російської армії мінімальні. Але своїх спроб штурмувати Бахмут вона не залишить, вважає начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
“Бахмут — це просто їхнє бажання, якого вони хочуть досягти вже 8 місяців. З військової точки зору Бахмут має дуже вигідне положення, оскільки відкриває подальші шляхи до таких міст, як Слов’янськ, Краматорськ та Часов Яр”, — сказав він в інтерв’ю The War Zone.
Причина безперервних російських спроб штурму міста у його стратегічному значенні. Бахмут — головний потенційний трофей для голови ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина. На тлі конфлікту між силовими структурами РФ, а саме керівництвом Генштабу та Міноборони з одного боку і ФСБ, вагнерівцями та кадировцями з іншого, для Пригожина бої за Бахмут — можливість продемонструвати свою перевагу над збройними силами Росії.
“Російські сили не досягли значного прогресу в районі Бахмута Донецької області або десь ще уздовж лінії фронту. Російська інформаційна операція просуває версію про те, що російські сили досягли значного прогресу в Бахмуті, що, ймовірно, покращить моральний дух серед російських сил і, можливо, покращить особисте становище інвестора Групи “Вагнера” Євгена Пригожина, чиї сили значною мірою несуть відповідальність за мінімальні успіхи у регіоні”, — йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Паралельно з успішною обороною та деокупацією населених пунктів на Донбасі українські захисники продовжують контрнаступ на півдні країни. Херсон може бути звільнений вже до кінця листопада, упевнений голова української військової розвідки Буданов. Він описав втрату Росією Херсона як “сейсмічний удар для російської громадської думки”. Його британські колеги також повідомили, що РФ має намір прискорити вихід із Херсона. Все, що залишається російській армії, — атакувати мирні міста, щоб змусити українців до перемовин на своїх умовах.
“Удари безпілотників і бомбардування українських міст є ознакою слабкості Росії. Вони не мають можливості просуватися на полі бою. Вони не можуть захопити нові території. Вони навіть не можуть утримати ту територію, яка у них є…”, — заявив колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю Литовському національному радіо та телебаченню.
Волкер наголосив, що так звана “часткова” мобілізація в Росії не здатна змінити перебіг війни. Українська армія, за його словами, перебуває у значно кращому становищі, ніж російська. Йдеться не лише про оперативну ситуацію на полі бою, а й про високу мотивацію українських військових.
Читайте також: Під Бахмутом щодня гине близько 100 російських окупантів, — речник Східного угруповання ЗСУ
Нагадаємо, на думку військового експерта Сергія Грабського, захоплення міста Бахмут Донецької області — це і військова, і політична ціль для Росії. Від фіналу битви за місто залежить репутація обох сторін.