Російський Фонд національного добробуту виснажується та не наповнюється, через що громадян РФ очікує зростання податків. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з економічних питань, кандидат економічних наук Ілля Несходовський.
Він зазначив, що для фінансування війни проти України Росія змушена скорочувати витрати на інші сфери.
“Наприклад, ті ж самі місцеві бюджети для того, щоб ремонтувати свої мости, які перебувають в аварійному стані, щоб ремонтувати комунальне господарство, вони фактично направляють свої гроші на окуповані території, щоб там імітувати якесь будівництво, імітувати якесь відновлення. І, відповідно, це призводить до того, що їхнє комунальне господарство, їхня інфраструктура перебувають у жалюгідному стані”, — сказав Несходовський.
Експерт нагадав, що взимку в РФ були серйозні проблеми з опаленням, і зараз на російській території відбуваються різні техногенні катастрофи, зокрема руйнуються дамби.
Також Несходовський звернув увагу, що йдеться й про безпосередньо якість життя росіян. Так, у РФ комфортно почуваються люди, залучені у військово-промисловому комплексі, де доволі високі зарплати, що дають змогу майже не відчувати інфляцію. При цьому в інших сферах відчуваються величезні проблеми, зокрема й дефіцит кадрів.
“Відповідно, компанії не можуть розвиватися тими темпами, якими вони розвивалися. Вони не роблять інвестиції, тому що для того, щоб здійснити інвестиції, треба розуміти, хто потім буде заповнювати ті робочі місця, які потрібні… Якщо ми говоритимемо про бюджетників, то в них теж проблеми. Те збільшення, яке відбулося в їхній заробітній платі, воно менше тієї інфляції, яку зараз фіксує Центробанк”, — сказав економічний експерт.
За його словами, основним джерелом грошей, які вливаються у військово-промисловий комплекс, є, зокрема, й Фонд національного добробуту.
“Він виснажується, він уже, відповідно, не може наповнюватися в тих розмірах, у яких наповнювався раніше. Гроші ці всі спрямовуються на війну, відповідно, не на поліпшення якості життя. І зменшення цього фонду призводить до того, що вже з наступного року на росіян очікує збільшення податків: як безпосередньо для кожного через збільшення прибуткового податку, так і безпосередньо компаній, у яких забиратиметься суттєва частина їхнього прибутку”, — сказав Несходовський.
Читайте також: Приводів для оптимізму немає: у РФ стрімко зростають ціни на продукти та послуги (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що спроби російської влади знизити темпи інфляції послаблюють російську економіку. Через перехід на військові рейки російська економіка перегрілася, і після різкого падіння на початку 2023 року інфляція в країні стрімко зростає.