Не у всіх країнах Африки готові до співпраці з Україною з різних причин. Є країни, які підтримують більш активну комунікацію з Росією, а є країни, з якими співпраця з Україною буде привабливою і взаємовигідною. Про це сьогодні, 7 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
Вона відзначила успішну діяльність українського Міністерства закордонних справ та його очільника Дмитра Кулеби на африканському треку.
“З приходом на пост міністра Дмитра Кулеби зовнішня політика України на африканському треку почала розвиватися більш інтенсивно, більш активно. Було розроблено цілу низку різних документів щодо цього вектора нашої зовнішньої політики та африканської стратегії, політична та комунікаційна стратегії, як розвивати взаємовідносини, комунікацію, публічну дипломатію з африканськими державами. Вона була презентована минулого року. Тому в будь-якому разі ми зараз для себе відкриваємо Африку багато в чому, відкриваємо Україну для Африки. І це буде надалі сприяти тому, що Україна зможе отримати набагато ширшу політичну підтримку на міжнародній арені у своєму протистоянні з Росією”, — сказала Гриценко.
На її думку, необхідно вести діалог із різними країнами Африки.
“Усі ці невеликі кроки, які ми зараз робимо з африканськими державами, не тільки з найбільш економічно розвиненими або політично впливовими на континенті, а й із менш впливовими, такими як Замбія, або Малавія, це країни бідні, але з усім тим їхній голос, їхня підтримка для України також однозначно будуть дуже важливими на міжнародних майданчиках, таких як ООН. Ми повинні залучати ці країни до участі у другому глобальному Саміті миру, який, за попередніми даними, має відбутися вже цієї осені”, — вважає експертка.
Читайте також: Говоритимуть про мир в Україні: Кулеба вирушив у дипломатичне турне до Африки (ВІДЕО)