Гольф — як частина реабілітації: військовослужбовці та ветерани ЗСУ відновлюються в Одесі (ВІДЕО)

Ветеран ЗСУ проводить тренування. Фото: uatv.ua

Спорт, який допомагає повернутись до життя: в Одесі ветерани війни з ампутаціями проходять реабілітацію завдяки гольфу. Група гольфістів, що складається з восьми колишніх та нинішніх військовослужбовців, вже пройшла навчання з цього виду спорту та готується до участі у ветеранських турнірах, повідомляє FREEДОМ.

Бойовий шлях десантника Сергія розпочався 2022 року. Одразу після призову він потрапив до Харківської області, де спочатку разом із побратимами тримав оборону, потім пішли у стрімкий контрнаступ. Під час бойової операції у Білогорівці Луганської області воїн отримав поранення та втратив ногу.

“Певний час противник не знав, що ми на позиціях. Потім вони таки вийшли на наші позиції, зав’язався бій, почався артобстріл, і 120-мм міна потрапила в дерево наді мною, посипалися уламки. Ногу ампутували майже одразу, вона буквально висіла”, — згадує ветеран ЗСУ Сергій.

Після евакуації та реабілітації Сергій повернувся до рідної Одеси. Кілька місяців тому хлопцеві запропонували зайнятися гольфом — абсолютно новим видом спорту.

“Максимально у захваті від цієї гри! Я раніше не розумів, навіщо вона взагалі, як це все. Але після двох-трьох тренувань я втягнувся і зрозумів — це дуже непоганий метод лікування ПТСР (посттравматичний синдром, — ред.) та взагалі для ампутантів”, — зізнався Сергій.

За кілька тренувань ветеран освоїв базові прийоми гольфу.

За словами тренерів, гольф лише видається статичним видом спорту. Навантаження спортсмени отримують під час удару ключкою. Багато сил йде і для того, щоб дійти до лунки. Тому гольф — ідеальний баланс між фізичним та кардіо навантаженням.

“Це індивідуальна гра, це спорт для джентльменів та леді. Правил гри дуже багато, правил етикету — ще більше. Перспективний вид спорту, я сподіваюся, що в нашій країні він ще більше розвиватиметься”, — сказав голова Одеської федерації гольфу Олександр Будяну.

Але головне, гольф — це вид спорту, який потребує максимальної концентрації на процесі, тому відмінно підходить для психологічного розвантаження та відновлення.

“Хлопці приїжджають зовсім різні — зі шпиталів, лікарень, центрів, фондів. Ми займаємось із хлопцями, готуємо їх до всеукраїнського чемпіонату України серед військових”, — зауважив Будяну.

Тренування з гольфу проводяться вже понад рік. За цей час деякі ветерани показали перші результати — перемоги у невеликих аматорських турнірах. При цьому заняття відкриті як для ветеранів війни, так і військовослужбовців, що діють.

“Я чинний військовослужбовець, проходжу так реабілітацію — граємо в гольф. Нас запросили, ми пограли, сподобалося й плануємо займатися й надалі”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Іван.

Найближчим часом учасники групи планують взяти участь у всеукраїнському турнірі та, можливо, пробувати свої сили за кордоном, на міжнародному рівні.

Читайте також: Проєкт про хлопців, які пройшли пекло війни: “ТитаниUA” розширює межі (ВІДЕО)

Прямий ефір