Відбувати покарання на фронті в Україні можуть виправити російських в’язнів. На розгляд Держдуми РФ внесено відповідний законопроєкт про зміни до Кримінального кодексу. Тому у Генеральному штабі Збройних сил України зазначають, що російське військове керівництво ретельно намагається приховати втрати особового складу у цій війні та продовжує шукати можливості їх компенсувати, повідомляє FREEДОМ.
У Росії триває мобілізація. Соцмережі облетіло чергове відео із її епізодами. На ньому — село Катеринославка Амурської області Росії, де дислокується 38-а мотострілецька бригада сухопутних військ Східного округу РФ. Зал військової частини заповнений десятками чоловіків у цивільному одязі. Мобілізовані голосно сперечаються із командуванням, воно закликає: “Рота закрийте! Чого ви кричите всі?”
У Міноборони РФ цей запис ніяк не прокоментували, але через 3 дні про військовослужбовців, які після мобілізації потрапили до Катеринославки, випустили одразу кілька пропагандистських сюжетів. Постановочні кадри дуже відрізняються від аматорської зйомки. Вони, зокрема, містять такі “одкровення”:
- “Підписав добровольцем, ледве встиг. Їду рятувати своїх друзів”;
- “З бажанням деякі приходять, які, не отримавши ще повістку, відповідно до призначення приходять у військовий комісаріат”.
У пресслужбі Східного військового округу РФ резервістам не пояснюють, що сталося з основним складом 38-ї бригади. Підрозділи цього елітного формування українські війська знищили на другому місяці повномасштабного вторгнення.
“Частина військовослужбовців 38-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії Східного військового округу після відведення в район відновлення через значні втрати особового складу відмовилася від подальшої участі в бойових діях на території України”, — йдеться у повідомленні Генерального штабу Збройних сил України у Facebook.
Під “коток” мобілізації потрапляють ті, кого вона, загалом, ніяк не повинна торкатися відповідно до офіційних розпоряджень. Так, у місті Азбест Свердловської області РФ на війну відправляють без проходження медичної комісії. Навіть онкологія не є перешкодою на шляху на фронт.
“Будь-яка адекватна медкомісія не призвала б тата на військову службу. Тато — людина досить доросла, якщо не сказати похилого віку, у нього достатньо проблем зі здоров’ям. Від роботи хірургом у батька розвинулося варикозне розширення вен — на ногах з’явилися величезні ґулі, також татові нещодавно прооперували рак шкіри. У нього є сечокам’яна хвороба, яка після будь-якого запалення дається взнаки”, — розповіла дочка одного з мобілізованих Поліна Дьячок у коментарі “НВ”.
Стан здоров’я новобранців російське командування не хвилює. Після 600 км у дорозі мобілізованих з Пермського краю кинули на холоді в засніженому полі без наметів і сухих пайків. Ще не доїхавши до тренувального табору, багато призовників підхопили запалення легенів. Тільки коли інформація потрапила до ЗМІ, на інцидент відреагувала влада та пояснила такі умови для мобілізованих втомою та емоціями.
Скаржаться на ставлення командування й в інших російських регіонах. Наприклад, у Новосибірській області призовників годують їхні родичі. Їжу та напої передають прямо через паркан частини.
Росіяни тікають від мобілізації за кордон, щоб не опинитися в нелюдських умовах, не стати вбивцею та не загинути самому. За даними Федеральної служби безпеки РФ, лише за перші 5 днів країну залишили 261 тис. громадян. Кожен із них — це робочі руки. Через мобілізацію Росія втрачає значні трудові ресурси.
“Кількість людей, які перестануть працювати чи залишать територію — а саме вони й створюють всю економіку Росії, яка скоротиться, — ця кількість постійно збільшуватиметься. Тут зрозуміло, що ті росіяни, які зараз будуть призвані, — це і є найпрацездатніша категорія населення. І тому, коли вони їдуть чи відбувається їх частковий призов, це найбільше позначається на економіці, яка сконцентрована на отриманні ресурсів”, — зазначає економіст Ukraine Economic OutIook Адріан Пантюхов.
Путінська мобілізація не лише не допоможе армії країни-агресорки виграти на полі бою, а й стане причиною економічної кризи. Експерти кажуть: скоро навіть важкі 1990-ті за поганим рівнем життя росіян не зрівняються з нинішніми 2020-ми.
Читайте також: “Найближчим часом повістки будуть роздавати скрізь”: мобілізаційний сценарій “Л/ДНР” прогнозує в РФ Єловський (ВІДЕО)