Делегації з понад 50 країн приїдуть на Глобальний саміт миру у Швейцарії. Про це повідомила президентка держави Віола Амхерд. Свою участь підтвердили країни Південної Америки, Африки та Близького Сходу. За словами Амхерд, загалом було надіслано 160 запрошень. Серед запрошених і Китай — країна сподівається переконати його направити свою делегацію, інформує FREEДОМ.
Росія на Глобальний саміт миру не запрошена. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Foreign Policy пояснив, що країна-агресор зможе бути щирим учасником мирних переговорів у двох випадках: або після того, як зазнає поразки на полі бою, або після того, як учасники Глобального саміту миру об’єднаються та вироблять концепцію подальшого розвитку подій.
“Наш підхід ґрунтується на реаліях і досвіді, який ми здобули між 2014 і 2022 роками… Тоді ми мали майже 200 раундів перемовин із Росією в різних форматах, із посередниками та двосторонніх. Але нічого не спрацювало. Усе це закінчилося повномасштабним вторгненням. Тому ми знаємо, що немає сенсу сідати з Росією за стіл переговорів, якщо не можна гарантувати, що вони діятимуть у дусі доброї волі”, — наголосив глава МЗС України.
Мета саміту з питань миру в Україні — прокласти шлях до майбутнього мирного процесу та розробити практичні елементи та кроки на шляху до такого процесу. Про це на запит українських ЗМІ повідомили у Федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії.
Програма саміту перебуває на стадії розроблення, але відомо, що захід міститиме як пленарні обміни думками за присутності всіх голів делегацій, так і дискусії на різні теми у вужчому форматі.
Відомо також, що основна увага буде приділена темам ядерної безпеки, доступності до харчових продуктів і гуманітарним аспектам.
Читайте також: Перший Глобальний саміт миру: які питання обговорюватимуть та що дратує Кремль (ВІДЕО)
Нагадаємо, Глобальний саміт миру пройде 15-16-го червня у швейцарському Бюргенштоку, поруч із містом Люцерн.