Глобальний Південь може змусити Москву припинити війну — розбір політиків та експертів (ВІДЕО)

Мапа Африки. Фото: pixabay.com

Бразилія, Індія, Індонезія, Саудівська Аравія, Південна Африка і Туреччина. Колективний голос глобального Півдня може змусити Москву змінити позицію щодо війни проти України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє FREEДОМ.

“Країни Африки, дуже зацікавлені, щоб закінчити війну, тому що страждають через економічні наслідки цієї війни…. У них є деякі політичні амбіції, щоб не тільки розвивати економіку, а й мати вагу в міжнародній політиці. У цьому сенсі вони теж є конкурентами Заходу”, — сказала співробітниця Вільного університету Берліна Єва Дабровська в подкасті DW “Геофактор”.

Кожна з цих шести країн має достатні стимули або вплив, щоб переконати Кремль змінити курс. Це буде поступовий процес. Але він уже рухається в правильному напрямку.

“Можливо, кожна країна, що діє сама по собі, не володіє достатньою кількістю енергії, яка могла б змусити Росію змінити свою позицію. Але якщо ви візьмете всі ці країни разом, кумулятивний ефект для Росії може змінити правила гри. І в цьому мета, щоб об’єднати всіх, хто готовий змінити ситуацію на краще. Тому що разом ми можемо зупинити цю війну, ми можемо реалізувати формулу миру і відновити територіальну цілісність України в інтересах усієї міжнародної спільноти”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню Arab News.

5 і 6 серпня на зустрічі в Джидді високопосадовці та дипломати з 40 країн обговорили реалізацію української формули миру. Сам факт участі в них Китаю, Індії, Бразилії, Південно-Африканської Республіки доводить відмінність інтересів цих держав і Росії. Москва, судячи з усього, робить ставку на те, щоб продовжувати війну якомога довше, щонайменше до президентських виборів у США, кажуть аналітики. Для економіки країн глобального Півдня продовження війни Росії проти України — згубне.

“Це не в їхніх інтересах. Їм важливо, щоб війна була завершена. А на найближчу перспективу необхідне відновлення зернової угоди, забезпечення ядерної безпеки та поступова нормалізація міжнародних відносин. Ось тут є люз у їхніх позиціях, і позиціях Росії. Ми цим люзом намагаємося скористатися”, — пояснив політолог Володимир Фесенко.

Президенти Бразилії, Індії, Китаю та Південно-Африканської республіки 22 серпня зберуться на саміт БРІКС. Росію представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров. Путін їхати не ризикнув, боячись арешту за ордером Міжнародного кримінального суду. Він візьме участь у режимі відеоконференції. Кремль використовує будь-які міжнародні майданчики, зокрема й саміт БРІКС, для поширення своєї ідеології, а також щоб повністю нівелювати міжнародні правила, вважає радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Якщо країни БРІКС зацікавлені в збереженні Росії в такому вигляді — вони припускаються стратегічної помилки, тому що вони постійно матимуть ізгоя, який тягнутиме їх у політику конфліктного компроматного спрямування, у політику руйнування, і так далі. Ось це потрібно, щоб вони розуміли”, — вважає він.

Росія прагне перетворити БРІКС на антизахідну коаліцію. Однак це розходиться з інтересами інших членів об’єднання. Країни БРІКС тісно пов’язані із Заходом економічно, тоді як Росія перебуває в ізоляції та фактично стала ізгоєм. А економічна співпраця з Кремлем — токсична для провідних економік світу.

Читайте також: Як змінити сприйняття країнами Латинської Америки російської агресії проти України, пояснив політолог

Нагадаємо, Росія прагне стати лідером глобального Півдня та антиколоніалізму, а стає першою серед ізольованих диктатур.

Прямий ефір