“Глобальні амбіції Росії та Китаю підвищують ставки боротьби в Україні у війні ще вище”: позиція США і союзників (ВІДЕО)

Ілюстрація: pixabay.com

Росія прагне створити хаос не тільки в Україні, а й у світі. Про це заявили в Державному департаменті США. У Вашингтоні стурбовані військовою взаємодією між Пекіном і Москвою, повідомляє FREEДОМ.

США і союзники надають посильну допомогу Україні не тільки через російську агресію, а й через її спроби нав’язати новий світовий порядок. Про це заявили в Білому домі.

“Невиправдана війна Росії проти України — це більше, ніж просто захоплення земель. Це брязкання ядерною зброєю з боку постійного члена Ради безпеки ООН, який намагається підірвати принципи Статуту ООН щодо територіальної цілісності та суверенітету і нав’язати новий світовий порядок. Глобальні амбіції Росії та Китаю підвищують “ставки” боротьби в Україні у війні ще вище “, — сказав помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дерек Гоган.

Після початку повномасштабної війни Китай не підтримав жодного з кроків з ізоляції Росії на міжнародній арені, не визнав рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. На Заході стурбовані, що Сі Цзіньпін може постачати летальне озброєння Росії, підкреслюють аналітики.

“Обидві країни підривають міжнародний порядок, заснований на правилах, які Сполучені Штати і багато хто з наших союзників і партнерів вибудовували після закінчення Другої світової війни. Путін і Сі Цзіньпін хотіли б переписати правила гри у світі, у зв’язку з цим Москва і Пекін посилюють своє співробітництво і відносини”, — заявив радник із національної безпеки адміністрації президента США Джон Кірбі в інтерв’ю телеканалу Fox News.

Водночас США та союзники продовжать допомагати Україні. Йдеться не тільки про військову підтримку, а також і про економічну, енергетичну та гуманітарну. Так, тільки Сполучені Штати від початку розв’язаної Росією повномасштабної війни надали Україні близько 113 млрд дол. Про це заявили в Білому домі. Крім Держдепартаменту США і Пентагону в допомозі Україні задіяні інші міністерства. Зокрема — сільського господарства та енергетики.

“Сполучені Штати разом із європейськими партнерами взяли на себе зобов’язання надавати потужну економічну та енергетичну підтримку Україні. Приблизно 20 млрд дол. на те, щоб буквально підтримувати світло в Україні та допомогти їй відновитися ще краще”, — повідомив Гоган.

Міністерство оборони Великої Британії та Білий дім заявили, що російська кампанія зі знищення української енергетики провалилися.

“Українська енергетична мережа знищена на 40%, а обсяги руйнувань, які Росія завдала енергетичній системі України, становить близько 10 млрд дол. Попри це, вона зуміла повернутися на європейський ринок електроенергії як експортер”, — сказав заступник державного секретаря США Джеффрі Пайєтт.

Наразі пріоритетом США та союзників є зміцнення української армії та утримання Росії від нового вторгнення до України в майбутньому.

“Наші зобов’язання перед Україною — це довгострокова підтримка через ту роль, яку Україна відіграватиме в забезпеченні європейської безпеки. Збройні сили України стануть наймодернізованішими та найпередовішими в Європі. Ми хочемо створити оперативну сумісність України з союзниками по Альянсу. Тому ми дуже зацікавлені в довгостроковому партнерстві з Україною. Перш за все, потрібно допомогти їй досягти своїх цілей”, — запевнив помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії.

У Вашингтоні опрацьовують усі сценарії можливих агресивних дій Москви в майбутньому. Йдеться не тільки про Україну. Тому, за словами Гогана, США продовжуватимуть зміцнювати співробітництво із союзниками в Європі та з партнерами в Латинській Америці, Східній Азії та Африці.

Читайте також: Експорт електроенергії відновила Україна після 6-місячної перерви — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, візит прем’єр-міністра України до Канади і до США, перша Чорноморська безпекова конференція в Румунії — минулого тижня Україна була серед лідерів міжнародного порядку денного. Результатами дипломатичних зустрічей стали посилення фінансування оборонного комплексу, варіанти вступу України до НАТО, а також допомога у відновленні країни після війни.

Прямий ефір