У Тбілісі (Грузію) на тлі ухвалення скандального закону про так званих “іноагентів” прибули міністри закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та Ісландії. Вони зробили кілька важливих заяв, інформує FREEДОМ.
Зокрема, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що керівництво Грузії вирішило відвернутися від європейського напряму, тому важливо висловити підтримку прозахідній громадськості та президенту країни Саломе Зурабішвілі.
Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна назвав скандальний грузинський закон про «іноагентів» символом вибору між Росією і ЄС.
Зі свого боку президентка Грузії Саломе Зурабішвілі запевнила міністрів, що за жодних обставин не буде вступати в якісь “фальшиві, штучні, брехливі переговори в рамках свого вето“.
“Цей закон — символ вибору між Росією та Європейським Союзом. Цей закон відокремлює Грузію від Євросоюзу. Це розворот, на який ЄС обов’язково відреагує. Інтеграція в ЄС — це процес, заснований на заслугах. Коли ви проводите реформи, ви отримуєте такі переваги, як безвізовий режим або можливість стати членом ЄС. Коли Грузія відступить із цього шляху, ви все це втратите”, — сказав Маргус Тсахкна.
Міністр наголосив, що в разі порушень прав людини та проявів репресій — ЄС зазвичай вживає заходів у вигляді санкцій.
“Але ми впевнені та поділяємо волю грузинського народу, що законне місце Грузії — в ЄС. Ми знаємо, що жити по сусідству з Росією дуже небезпечно, і, на жаль, немає вибору бути посередині. Росія поставила всі сусідні країни в становище, коли ми маємо обирати, бути на боці свободи чи на боці Росії”, — заявив глава МЗС Естонії.
Читайте також: “Нагадує останні дні Януковича”: у Грузії вже місяць тривають акції протесту проти закону про “іноагентів” (ВІДЕО)
Нагадаємо, грузинський парламент 14 травня остаточно ухвалив скандальний закон “про прозорість іноземного впливу”. Попри застереження західних партнерів Грузії та значний опір усередині країни, свої голоси за так званий закон “про іноземних агентів” віддали 84 депутати, більшість з яких входять до партії влади “Грузинська мрія”. 30 опозиціонерів проголосували проти.