З метою знизити напруженість на Близькому Сході міністр оборони США Ллойд Остін вирушив до цього регіону. Під час візиту глава Пентагону зустрівся з лідерами Йорданії, Єгипту та Ізраїлю. Як заявили в Пентагоні, основною темою перемовин стала загроза, що зростає, з боку Ірану. У Вашингтоні побоюються, що Кремль надасть Тегерану технології для створення ядерної бомби, повідомляє FREEДОМ.
Остін почав поїздку на Близький Схід з відвідування американської військової бази в столиці Йорданії Аммані. Там перебувають близько 30 тисяч військовослужбовців. Їхнє основне завдання — зміцнення безпеки в регіоні. Глава Пентагону зустрівся з королем Йорданії Абдаллою II. У Пентагоні стурбовані спільними для союзників загрозами, пов’язаними з Іраном, — виробництвом озброєння, фінансуванням радикальних угруповань, кіберзагрозами і співпрацею у військовій сфері Тегерана і Москви.
“Іран надав Росії безпілотники, які зараз використовуються для вбивства мирних жителів в Україні. Ми також очікуємо, що Росія надасть Ірану технології в обмін на допомогу, яку він отримав. Звичайно, всі країни в цьому регіоні дуже стурбовані цим. Тож ці відносини дуже тривожні, і ми повинні стежити за ними”, — наводиться цитата міністра оборони США в повідомленні на сайті відомства.
Цього тижня Іран підтвердив, що перевищив ліміти збагаченого урану, встановлені угодою про іранську ядерну програму 2015 року. Тепер експерти кажуть, що в Тегерана є можливість створити ядерну зброю протягом кількох років. А заяви іранського уряду вважають шантажем.
“Це не прагнення до створення ядерної бомби. Це розважливий крок, спрямований на отримання важелів впливу на перемовинах з європейцями про полегшення санкцій”, — зазначила директорка з політики нерозповсюдження Асоціації з контролю над озброєннями Келсі Девенпорт в інтерв’ю Foreign Policy.
Колишній міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф наприкінці минулого місяця заявив, що Тегеран ніколи не створить ядерну зброю. Нібито цього не дозволяє Іслам. Своєю чергою, для Білого дому, за словами експертів, це може стати сигналом — Тегеран відкритий для подальших перемовин.
“Припустимо, суто гіпотетично, що за рік в Ірану з’явиться ядерна зброя. І що тоді? Тоді ядерною зброєю обзаведуться саудівці. Ізраїль — уже ядерна держава, і тепер у нас буде ще дві ядерні держави в Перській затоці. Що це дасть з погляду військової переваги? Нічого це Ірану в довгостроковій перспективі не дасть”, — висловив думку віцеадмірал, командувач 5-м флотом ВМС США (2012-2015 рр.) Джон Міллер в інтерв’ю Foreign Policy.
З неанонсованим візитом міністр оборони США прибув до Іраку. За словами Остіна, Пентагон має намір зберегти свою військову присутність у країні. Наразі в Іраку несуть службу 2500 американських військовослужбовців.
“Американські війська готові залишитися в Іраку на запрошення уряду. Зараз вони діють у небойовій обстановці, надаючи консультативну допомогу і підтримку в боротьбі з тероризмом в Іраку”, — заявив Остін.
Темою перемовин глави Пентагону з лідерами Єгипту та Ізраїлю стало багатостороннє співробітництво у сфері безпеки. Вашингтон висловив стурбованість сплеском насильства між Ізраїлем і Палестиною.
Читайте також: Участь Ірану у війні проти України очевидна і це змінює в різних аспектах геополітичні розстановки, — Самусь