Гібридні методи: як Росія воює проти Європи (ВІДЕО)

Кремль. Скріншот: uatv.ua

Росія заборонила імпорт сільгосппродукції із Молдови. Причиною нібито стали виявлені карантинні об’єкти, зокрема шкідники. У Молдові такий крок уже назвали черговою торговельною війною Росії. Також триває штучна міграційна криза на кордоні з Фінляндією, в організації якої звинувачують РФ. А міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна припускає закриття кордону з Росією після того, як на такий крок пішла Фінляндія, передає FREEДОМ.

Россільгоспнагляд запроваджує заборону на ввезення продуктів рослинництва з частини регіонів Молдови. Рішення ухвалено у зв’язку з виявленням нібито карантинних об’єктів в овочах і фруктах, які можуть завдати значної шкоди сільськогосподарському виробництву Росії.

“Арсенал дій Росії в цьому випадку різноманітний, до нього потрібно бути готовим кожній країні пострадянського простору, і по можливості скорочувати свої економічні зв’язки з Росією, тільки це зрештою є гарантією того, що зненацька по економіці країни не буде завдано якогось удару ”, — сказав експерт Центру дослідження Росії, надзвичайний та повноважний посол України в Ісламській Республіці Іран (2010-2014 рр.) Олександр Самарський.

Агентство безпеки харчових продуктів називає необґрунтованою заборону Росії на імпорт молдавської сільгосппродукції, нібито через виявлених шкідників. Там вважають, що рішення російської влади завдає шкоди молдавським виробникам. Крім того, воно суперечить міжнародним фітосанітарним принципам і не ґрунтується на реальних аргументах.

“Молдавські фрукти та овочі експортують у понад 80 країн світу, цього року експорт слив та яблук до європейських країн подвоївся. Жодна країна, окрім Росії, не повідомляла про будь-які порушення”, — із заяви Агентства безпеки харчових продуктів Молдови (ANSA).

Фінляндія закриває всі переходи на кордоні із Росією. Гельсінкі вважають: гібридна міграційна атака спланована у Кремлі. За останні кілька тижнів там зібралися тисячі шукачів притулку з країн Близького Сходу та Африки. На думку фахівців, це не що інше як помста за вступ країни до НАТО та допомогу Україні.

“Тиск на Фінляндію як країну, що має спільний кордон з Росією, і нещодавно приєдналася до НАТО, здійснюється шляхом засилання, напливу біженців, створення внутрішньої напруги в країні, з розрахунком напевно на дестабілізацію та на те, що Фінляндія змушена буде витрачати значні кошти на тих біженців, які тепер можуть осісти на її території. Цю схему в Росії вже досить добре опрацьовано”, — каже Самарський.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна допускає закриття кордону з Росією після того, як на такий крок пішла Фінляндія.

“Ми це обговоримо, якщо це знадобиться для підтримки Фінляндії. Це може статися. Ця ситуація не є звичайним прикладом міграції”, — сказав Маргус Цахкна, міністр закордонних справ Естонії.

Тим часом, глава Міністерства оборони Нідерландів вважає, що країни Європи повинні зміцнювати свої збройні сили, щоб будь-якої миті бути готовими до бою.

“Щоб так і залишилося, ми маємо діяти зараз. Європа має наново навчитися стримування. Ми маємо зробити довгострокові, структурні інвестиції у зміцнення наших збройних сил. Ми повинні бути готовими до бою”, — написала в соцмережі Х Кайса Оллонгрен, міністр оборони Нідерландів.

Раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявляв, що напад Росії на країни Балтії — лише питання часу. Він також стурбований, що якщо у західних союзників не вистачить політичної волі допомогти Україні перемогти, Росія сприйме це як свою перемогу, почне готуватися до нової війни та жертвою агресії може стати будь-який її сусід.

Читайте також: Гарантії безпеки — реальний крок із відриву України від Росії, і росіян це вибішує найбільше, — політтехнолог

Прямий ефір