Гібридні методи війни завжди дешевші — за ціною одного “Калібру” тисячу мігрантів можна утримувати кілька місяців, — Попов

Ігор Попов. Фото: Facebook/Igor Popov

Однією з технологій, яку використовують російські спецслужби, є загроза прямої ескалації з країнами НАТО. Тому зіткнувшись із міграційною кризою на кордоні, Фінляндія обережна у заявах щодо участі у ній Москви. Про це заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ми можемо зрозуміти Фінляндію: вона лише вступила до НАТО, їй треба перебудувати своє ставлення до безпеки, вона ще не встигла підтягнути бази, війська та техніку союзників. А Фінляндія має досить протяжний кордон з Росією, і має свою історію війни. І це сталося менше ніж 100 років тому”, — нагадав він.

За словами Попова, Фінляндія та загалом НАТО мають прораховувати всі варіанти.

“Можна прорахувати, що коли закриють пункти пропуску, російські спецслужби можуть спробувати гнати цих нещасних біженців “зеленкою”, тобто через не обладнані переходи, просто через кордон, ліси. І це можуть спробувати. Все ж таки одна з технологій, яку використовують російські спецслужби, — це загроза прямої ескалації з країнами НАТО. Якщо вони підтягнуть кілька тисяч мігрантів, об’єднають у групи, з’ясують, де можна прориватися через кордон, це загрожує вже насильством на кордоні з переходом до стрілянини та бойових зіткнень між фінською та російською арміями. Звичайно, Захід і Фінляндія цього не хочуть. І це лише елемент тиску з боку Кремля”, — коментує експерт Українського інституту майбутнього.

Він підкреслив, що створення подібних загроз обходиться Росії не так вже й дорого.

“Гібридні методи війни завжди дешевші, ніж безпосередні бойові зіткнення. І тому за ціною однієї ракети “Калібр” можна тисячу мігрантів тримати три місяці та годувати їх у ресторані. І тому їх розгорнули в одному місці, їх підтягнуть до табору та запустять в інше місце”, — пояснив гість ефіру.

У цій ситуації, як зазначив Попов, дедалі більше європейців хочуть, щоб на кордоні з РФ існувала величезна висока стіна.

“Що стосується взагалі ситуації в регіоні, то, як і раніше, залишаються ризики “Сувальського коридору”. Тобто цією вузької смужки, яка, з одного боку, відокремлює Калінінградську область від решти території Росії, а з іншого боку, це найвужче місце, що відокремлює країни Балтії від Польщі. І у різних сценаріях, моделях саме це місце є, можливо, об’єктом докладання зусиль для спецоперацій, провокацій чи військових операцій”, — додав Ігор Попов.

Читайте також: Фінляндія закриває кордон із Росією: причини та наслідки пояснили експерти

Нагадаємо, на думку політолога Максима Джигуна, спровокована Росією міграційна криза на кордоні з Фінляндією — це помста країні, яка стала 31-м членом НАТО, а також перевірка реакції самого Альянсу. У разі успіху, Москва була б готова масштабувати ситуацію на інші країни НАТО, які мають з нею кордони, але Фінляндія продемонструвала, що може активно і жорстко реагувати на російські провокації. Це, втім, не означає, що вони не повторюватимуться.

Прямий ефір