Геноцид РФ проти України — це злочин, до якого входить депортація дітей, примусова паспортизація, ідеологічне виховання, мілітаризація, — Лисянський

Павло Лисянський. Скріншот: uatv.ua

Депортацію українських дітей, примусову паспортизацію, ідеологічне виховання та багато інших факторів можна включити до злочину геноциду Російської Федерації проти України. Головна мета РФ — зробити так, щоб українців стало менше. Про це сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

“Примусова паспортизація — це один з актів геноциду, тому що до цього йде примусове ідеологічне виховання, мілітаризація. Геноцид Російської Федерації проти України — це один глобальний великий злочин, до якого входить як депортація дітей, так і їх розміщення в інші етногрупи, примусова паспортизація дітей на тимчасово окупованих територіях, ідеологічне виховання, мілітаризація та ще додатково кілька фактів”, — сказав він.

Лише факт того, що українським дітям, яких незаконно вивезли на територію РФ, видають російські паспорти, вже є актом геноциду.

“У Російській Федерації згідно з їхнім національним законодавством заборонено громадянам РФ всиновлювати дітей, які мають іноземне громадянство. Вони це обходять через надання громадянства, яке вони видають згідно з указом [президента РФ Володимира] Путіна. Сам факт видачі паспортів дітям і громадянам України — це вже є актом геноциду”, — підкреслив експерт.

Лисянський розповів про те, що за допомогою українських дітей російська влада хоче заповнити втрати серед слов’янського населення, якого в РФ стає менше, ніж інших представників національних груп.

“Є свідчення того, що на кожного вбитого окупанта в них мета вивезти 10 українських дітей. Тому що вони переживають за демографічний стан у Кремлі й хочуть збільшити кількість слов’янського населення на території Російської Федерації стосовно інших груп всередині країни. Тому що вони вже довели свою країну до того, що громадян Російської Федерації, росіян, уже менше, ніж представників національних груп”, — констатував він.

Читайте також: Кремль є одним із головних торговців людьми, а конкретно дітьми, у контексті військової агресії РФ проти України, — Лисянський

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір