Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила головну резолюцію зимової сесії — на підтримку українських дітей. Українська делегація задоволена цим результатом. Однак ще важливіше те, щоб геноцид Росії проти українського народу став об’єднуючою темою для різних парламентів світу, в тому числі поза ПАРЄ. Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу FREEДOM на полях зимової сесії сказала голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.
“Це була центральна тема нашого робочого тижня (резолюція щодо українських дітей — ред.). І ми задоволені результатом. Але ми будемо більш задоволені, коли геноцид Росії буде об’єднувальною темою для різних парламентів світу, навіть поза ПАРЄ. І коли наші 20 тисяч депортованих дітей (а це приблизна цифра) будуть повернуті додому”, — зазначила голова української делегації в ПАРЄ.
За її словами, у фокусі уваги учасників сесії також були українські діти, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
“Нам необхідно забезпечити безпеку, засновану на нашій перемозі та подальшому мирі, — для повернення українських діток, які зараз мають статус внутрішньо переміщених осіб. На них теж був фокус у цій резолюції. Так, ми обговорили (цього не було в попередній резолюції) виділення 5 млн дол. від банку Ради Європи на діток-ВПО, які через російську агресію змушені переміщатися з регіону в регіон України”, — сказала Мезенцева.
Ще одна новинка, за її словами, — робоча програма для юристів-міжнародників щодо напрацювання механізму, який сприятиме поверненню українських дітей.
“Ми закликаємо напрацювати додатковий механізм, крім повноважень Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Це може бути, наприклад, нейтральна країна, яка може виступити медіатором. Або окрема структура ООН, але мені в це не дуже віриться. Або це буде вже діючий механізм (наприклад, МКЧХ), який необхідно просто посилити або розширити”, — сказала Мезенцева.
Повна версія інтерв’ю: Нас сприймають на рівних: про досягнення української делегації в ПАРЄ говоримо з Марією Мезенцевою
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи закликає визнати депортацію Росією українських дітей геноцидом. Відповідну резолюцію ухвалили 25 січня.
Читайте також: Охоплює всі категорії українських дітей, — Гончаренко про резолюцію ПАРЄ