Гарріс привітала Трампа з перемогою: які настрої у США після виборів президента (ВІДЕО)

Дональд Трамп (по центру). Фото: gettyimages.com

Дональд Трамп лідирує на виборах президента США. Підрахунок голосів триває, проте вже відомо, що республіканець набрав 292 голоси, що достатньо для перемоги над кандидатом від Демократичної партії Камалою Гарріс. Трамп отримав підтримку більшості штатів, що “вагаються”, забезпечивши собі фактично другий президентський термін. Він уже оголосив про свою перемогу і пообіцяв змінити курс США: знизити податки, збільшити видобуток нафти і зупинити всі війни, повідомляє FREEДОМ.

Реакції серед американців полярні: прихильники республіканців святкують перемогу, тоді як прихильники демократів відчувають смак поразки.

  • Я не здивована. Я нібито припускала, що переможе Трамп. Але водночас сумно, що Камала не перемогла. Я зробила свій внесок. Це все, що я могла зробити.
  • Чесно кажучи, я все ще трохи шокована і все ще в процесі усвідомлення. [Перемога Трампа] — це було перше, що я побачила, коли прокинулася сьогодні вранці. І якщо бути зовсім чесною, я не очікувала, що все так обернеться. Я особисто просто намагаюся усвідомити, що це може означати для мене і для решти країни, і який вигляд можуть мати ці чотири роки.
  • Я тільки сподіваюся, що все пройде краще, ніж минулого разу, і що система стримувань і противаг, яка у нас є, спрацює і цього разу.

Як повідомляє “Голос Америки”, сьогодні, 6 листопада, віцепрезидентка Камала Гарріс зателефонувала новообраному 47-му президенту США Дональду Трампу, щоб привітати його з перемогою.

Вчора, 5 листопада, у передвиборчому штабі Дональда Трампа панувала святкова атмосфера. Він звернувся до своїх прихильників із промовою, в якій заявив про перемогу ще до того, як медіа та інформаційні агентства оголосили про неї. 

У Сполучених Штатах є традиція: доки голоси не сертифіковані офіційно, саме медіа відповідають за те, щоб оголосити, хто є переможцем у тих чи інших перегонах. 

Тим часом навколо кампанії Камали Гарріс цього ранку запанувала тиша. Вона планує звернутися до своїх прихильників о 16:00 за часом Вашингтона (23:00 за Києвом), і розповісти, що думає про причини своєї невдачі.

Камала Гарріс звернеться до своїх прихильників у Говардському університеті, куди не приїхала напередодні. Там панувала святкова атмосфера, але щойно почали надходити перші цифри, тріумф змінився тишею. Близько 23:00 почали з’являтися ознаки того, що її команда розуміє можливий результат. Передвиборчий штаб випустив меморандум, що закликає до терпіння і попереджає, що процес підрахунку голосів може затягнутись на деякий час. 

Незабаром, приблизно о 01:00, старший радник кампанії Гарріс вийшов на сцену замість неї, щоб повідомити присутнім, що вона виступати не буде. Він звернувся до присутніх зі словами: “Дякую, що вірите в майбутнє Америки. У нас ще залишаються голоси для пошани і Штати, де результати ще не оголошені. І ми будемо продовжувати боротьбу всю ніч, щоб переконатися, що кожен голос враховано, що кожен голос почуто”. 

Тепер починається аналіз того, що сталося, і буде багато запитань щодо того, на що була спрямована кампанія Камали Гарріс: чи не приділяла вона надто багато уваги своєму опонентові Дональду Трампу, і чи достатньо фокусувалася на проблемах, які хвилюють виборців, зокрема економіці.

Також виникає питання, чи змогла вона достатньо дистанціюватися від 46-го президента США Джозефа Байдена. Наприклад, в одному з виступів на одному відомому шоу телеканалу ABC вона сказала, що не може назвати нічого, що зробила б інакше, ніж президент Байден. 

Виникне і багато запитань до рішень самого Байдена: чи варто було йому раніше вийти з президентських перегонів і чи змінилися б результати, якби в демократів пройшли праймеріз, замість стислої кампанії Гарріс?

Однак експерти сходяться на думці, що Камала Гарріс змогла провести найнезвичайнішу та найблискавичнішу передвиборчу кампанію. У неї було 107 днів, щоб заручитися підтримкою виборців, і зовсім скоро вона, ймовірно, звернеться до своїх прихильників із промовою, в якій визнає поразку.

Читайте також: Україна може змінювати траєкторію війни так, щоб винуватець відчував справжній тиск, — Зеленський наприкінці 987-го дня війни

Прямий ефір