“Гарматне м’ясо” для Путіна: воєнкоми полюють на призовників, силовики — на мігрантів, а в школах готують майбутніх новобранців (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

23-річний москвич Марк вчинив суїцид у клубі “Выстрел”. Перед смертю він написав записку друзям, у якій повідомив, що отримав повістку, а в армію йти не хоче. У Росії проводиться осінній призов на строкову службу. Згідно з указом президента РФ Володимира Путіна, влада збирається призвати 130 тис. осіб віком від 18 до 27 років, які не перебувають у запасі. За словами експертів, таких випадків, як самогубство 23-річного москвича, може побільшати, повідомляє FREEДОМ.

Зараз верхня планка призовного віку в Росії — 27 років. Однак уже від 1 січня, згідно з указом Путіна, в армію призиватимуть від 18 до 30 років. У військкоматах обіцяють, що не відправлятимуть призваних цієї осені на війну в Україну. Але обіцянкам влади громадяни вже не вірять.

“Перед початком призову в Москві та Санкт-Петербурзі перед військкоматами вишикувалися довгі черги. У них стояли громадяни, які бажають стати на облік і отримати відстрочку або подати заяву на альтернативну цивільну службу, а також представники компаній, які хочуть передати дані про своїх співробітників. Черги також були пов’язані з введенням нових штрафів за неявку за повісткою, за ненадання актуальних особистих даних і несповіщення про виїзд за кордон на шість місяців і більше і про повернення”, — розповів юрист проєкту “Заклик до совісті” Іван Мирний в інтерв’ю виданню The Moscow Times.

Призовників вишукують і вручають повістки просто на вулицях або в установах. Так, співробітники ОМОНу прийшли в сортувальний центр Wildberries в Електросталі, щоб роздати повістки.

А поки воєнкоми полюють на росіян, які досягли повноліття, у школах федерації вже готують майбутніх новобранців до лав російської армії. Від 1 вересня 2024 року в навчальних закладах запроваджують новий предмет “Основи безпеки та захисту Батьківщини”, замість усім відомого ОБЖ.

“…навчання відбуватиметься в межах 15 блоків, що включають досить різні поняття і вміння. Зокрема, уявлення про загрозу тероризму та військові загрози щодо Росії, безпеку дорожнього руху та поведінку в надзвичайних ситуаціях, навички надання медичної допомоги, уявлення про вогневу підготовку, управління безпілотниками та загальновійськовий бій, правильну поведінку на природі, дії у разі пожежі”, — цитує витяг із проєкту наказу Міністерства освіти Росії “Радіо Свобода”.

Викладати цей предмет у школах будуть так звані “ветерани СВО”. Спеціальний центр для їхньої підготовки відкрито на базі державного університету.

“Уроки ОБЖ десятиліттями були радше приводом для жартів, ніж значущою дисципліною. Зараз, з появою мілітаристського ухилу, предмет стає важливою частиною пропаганди. Мінпросвіти прямо формулює завдання курсу — навчити школярів пишатися Росією, розуміти її місце у світі, роль армії тощо. Викладати “Основи безпеки і захисту Батьківщини” будуть виключно лояльні до влади люди”, — сказав голова “Альянсу вчителів” Данило Кен в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Активно залучають на службу в армії і мігрантів. У Москві заведено 22 кримінальні справи проти уродженців Центральної Азії за ухилення від проходження військової служби. Водночас 80 осіб, які отримали російське громадянство, були направлені на службу в збройні сили РФ.

“Мене запитували: “Хочеш отримати громадянство і залишитися в Росії?”. Коли я сказав, що хочу, мені відповіли: “Тоді йди в армію”. Я сидів у СІЗО разом із громадянами України, майор приходив до нас кілька разів на тиждень і змушував підписати контракт. Я весь час відмовлявся, після цього мені починали погрожувати і кричати на мене. Не сказати, що нас катували, але нас позбавляли їжі і спеціально погіршували умови перебування в ізоляторі”, — розповів житель Кадамжайського району Нурлан Ормонов.

Раніше в кількох регіонах Росії силовики провели рейди з пошуку чоловіків, які нещодавно отримали російське громадянство і не стали на військовий облік. Поліцейські на місці вручали їм повістки або одразу відвозили до військкомату. Водночас влада деяких країн Центральної Азії, як-от Киргизстан, Таджикистан та Узбекистан, застерегла своїх громадян, які працюють у Росії, від укладення контрактів із Міноборони РФ. Оскільки в цих країнах подібні дії підпадають під кримінальну статтю “Найманство” і караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років позбавлення волі.

Читайте також: Кремлю потрібно більше “гарматного м’яса”: як у РФ триває повзуча мобілізація (ВІДЕО)

Раніше повідомлялось, що уряд Росії ввів особливий військовий облік для ув’язнених у в’язницях і колоніях. Якщо раніше росіяни, які відбувають термін у місцях позбавлення волі, не підлягали військовому обліку, то тепер усі ув’язнені мають ставати на облік прямо в СІЗО і колоніях. Автор новації — російське Міністерство оборони.

Прямий ефір