Гарантувати безпеку Україні після припинення війни можна кількома способами. Насамперед йдеться про членство в НАТО або про розміщення миротворчого контингенту. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
“Гарантії безпеки для України можуть бути реалізовані в декількох варіантах. Варіант перший — миротворчий контингент на кордоні України та Росії, України та Білорусі й, можливо, на лінії зіткнення”, — сказав політтехнолог.
Другий варіант, про який неодноразово заявляло керівництво держави, — вступ України до НАТО.
“Вступ України до НАТО, запрошення та участь у програмах Альянсу. І, звичайно, розширення використання статті 5 Вашингтонського договору на Україну. Поки що, це дуже ірреальна перспектива. Але, тим не менш, ми входимо з вами у 2025 рік. Невідомо, що до кінця року станеться. Можливо, і в цьому відношенні будуть зміни”, — зазначив Постернак.
Третій варіант, прийнятний для України, на його думку, ізраїльський. Коли укладаються окремі договори з державами-союзниками про гарантії безпеки.
“Йдеться вже не просто про обов’язки з безпеки, військової допомоги. У Києва вже 27 таких угод. А про реальні гарантії безпеки, які дають ті чи інші країни, наприклад США, Франція, Британія. Можливо, Німеччина — після зміни коаліції”, — пояснив політтехнолог.
Також Постернак вважає, що можливо створити окрему безпекову коаліцію.
“Якби мене запитали, якби я мав до цього, скажімо так, безпосередній стосунок, я б запропонував такий варіант. Україна не може, наприклад, зараз вступати в НАТО. Але чому б не створити окремий так званий пояс безпеки і поширити дію статті 5 НАТО на Україну, але в межах безпекової коаліції, окремо створеної для Української держави. Грубо кажучи, міні-НАТО. Наприклад, до неї можуть долучитися Німеччина, Британія, Франція а, можливо, і Польща”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Миротворці та зміцнення оборони: що може забезпечити безпеку України та Європи (ВІДЕО)
Раніше Володимир Зеленський заявив, що гарантії безпеки має отримати Україна до того, як почати вести переговори з Росією. Це допоможе у майбутньому стримати повторну агресію Москви.