Головна гарантія для України у війні з Росією — це розпад Російської Федерації, який можливий у разі національно-визвольної війни. Тому Україна підтримує національно-визвольні рухи у РФ, які виступають за самовизначення і борються з несправедливістю політики Кремля. “Антиімперський блок народів” створено для вивчення теорії та практики національно-визвольної боротьби представниками поневолених народів Російської Федерації. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Антиімперського Блоку Народів Олег Вітвіцький.
“Насамперед ми говоримо про історичну традицію, тому що 80 років тому в Україні був створений “Антибільшовицький блок народів” під час Другої світової війни, у лавах якого були представники різних поневолених на той час Радянським Союзом народів. І зараз ми відродили Антиімперський Блок Народів як продовжувач. Головне гасло діяльності “Свобода народам, свобода людині”. Тобто це підхід, який гарантує право на самовизначення, свободу кожному народу, кожній нації”, — розповів він.
Тільки національно-визвольна боротьба зможе посприяти розпаду РФ, який буде гарантією безпеки для України, наголосив експерт.
“Ми добре розуміємо, що розвал “Російської імперії”, “Московської імперії”, не завершився 1991 року, тому що багато корінних народів, багато поневолених націй до сьогодні перебуває під колонізацією Кремля. Під час повномасштабної війни це важливо як для України, так і для поневолених народів. Тому що формула повної української перемоги — це вихід на кордони 1991 року. Але це не гарантія безпеки. Гарантією безпеки є розпад “Московської імперії”, так званої Російської Федерації. Це можливо тільки в разі національно-визвольної боротьби цих поневолених народів. Саме тому Україна і надає таке значення цьому питанню”, — пояснив він.
Для представників національно-визвольних рухів важлива підтримка України, впевнений Вітвіцький.
“Самі представники цих національно-визвольних рухів звертаються до України, бачачи її лідерство. Вони просять, щоб вона давала необхідну підтримку для їхньої боротьби. Це переростає саме в державну політику”, — констатував він.
Читайте також: “Народ Донбасу”: журналіст пояснив, навіщо Кремль придумав таке поняття